“ONA TILIM ASRAGIL ELIM” MAVZUSIDA MAʼNAVIY-MAʼRIFIY TADBIR OʻTKAZILDI
Oʻzbekning qadr-qimmati, urf-odatini shakllantiruvchi vosita bu davlatn tilidir. 1989-yil 21-oktabr Oʻzbek tiliga davlat tili maqomi berildi. Bu qutlugʻ sana mana 32 yildirki nishlonlanib kelmoqda.
Andijon davlat tibbiyot institutida “Ona tilim asragil elim” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy bayram tashkil etildi. Unda institut rektori M.Madazimov, fakultet dekanlari, ularning oʻrinbosarlari, talabalar ishtirok etdilar.
Tadbirni institut rektori ochib berdi va oʻzbek tilining ulugʻvorligi, ota-bobolarimiz oʻz ijodida oʻzbek tilidan unumli foydalanganliklari, ularning asarlari bugungi kunda ham sevib oʻqib kelayotganligini alohida taʼkidlab oʻtdi.
Yetuk shoirlarimiz qalamiga mansub sheʼrlar va hikmatli soʻzlar iqtidorli talabalar tomonidan mahorat bilan ijro etildi. “Yosh gitarchilar” guruhining jonli kuy-qoʻshiqlari bayramga yanada fayz bagʻishladi.

The state language is the means of shaping the dignity and traditions of the Uzbek people. October 21, 1989 the Uzbek was given the status of the state language. This anniversary has been celebrated for 32 years.
Andijan State Medical Institute organized a spiritual and educational event on the topic “Ona tilim asragil elim”. The rector of the institute M.Madazimov, the deans of faculties, their deputies and students took part in it.
The event was opened by the rector of the institute, who noted the greatness of the Uzbek language, the effective use of the Uzbek language by our ancestors, and the fact that their works are still loved and read today.
Poems and wise sayings written by our mature poets were skillfully performed by talented students. The live performances of the group “Young Guitarists” added joy to the festivities.