O’ZBEKISTON RESPUBLIKASI FANLAR AKADEMIYASI «IMMUNOLOGIYA VA INSON GENOMIKASI» INSTITUTI DIREKTORINING O’RINBOSARI, PROFESSOR KAMALOV ZAYNITDIN SAYFUTDINOVICH ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTI TALABALARI BILAN UCHRASHUV OLIB BORDI
19:16 15.05.2022
Unda institutning professor-o’qituvchilari hamda Farmatsiya yo’nalishi, Davolash va Pediatriya fakultetlarining  3-4-kurs talabalari ishtirok etdi.
“O’zbekistonda fanga e’tibor. Immunologiya va allergologiya sohasida  erishilgan natijalar va mavjud muammolar” mavzusida o’tkazilgan ma’ruza davomida dastlab Immunologiya instituti to’g’risida, immunologiya fani va immunologiya va allergologiya sohasining dolzarb muammolari, erishilgan yutuqlari, yangiliklar haqida talabalarga ma’lumot berildi.
Bundan tashqari professor Andijon shahrida Immunologiya va inson genomikasi institutining filiali ochilganini va shu sohada ilmiy izlanish olib bormoqchi bo’lganlar bilan o’zaro hamkorlik qilishga institut tayyorligi bildirildi.

THE MEETING OF THE DEPUTY DIRECTOR OF THE INSTITUTE OF IMMUNOLOGY AND HUMAN GENOMICS OF THE ACADEMY OF SCIENCES OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN, PROFESSOR KAMALOV ZAYNITDIN SAIFUTDINOVICH WITH THE STUDENTS OF ANDIJAN STSTE MEDICAL INSTITUTE WAS HELD
19:16 15.05.2022
The 3rd and 4th year students of the Pharmacy direction, Therapeutic and Pediatric faculties as well teachers of the institute participated to the event.
During the lecture on “Science in Uzbekistan. Results and problems in the field of immunology and allergology” the students were informed about the Institute of Immunology, the science of immunology and current issues in the field of immunology and allergology, achievements and innovations.
In addition, the branch of the Institute of Immunology and Human Genomics has been opened in Andijan and the institute is ready to cooperate with researchers in this field.