O‘zbekiston Respublikasi oliy tibbiy ta’lim muassasalari davolash fakultetlarining 5-bosqichini va tibbiy profilaktika fakultetining  4-bosqichini muvaffaqiyatli tamomlagan, 26 yoshgacha (bo‘yi-170 sm, vazni-70 kg) bo‘lgan, shuningdek sog‘ligining holatiga ko‘ra harbiy xizmatga yaroqli hisoblangan talabalar orasidan O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Harbiy tibbiyot akademiyasiga tanlab olish davom etmoqda.
Qabul yilining 1-fevralidan 31-martigacha arizalar qabul qilinadi.
DASTLABKI SARALASH TADBIRLARI.
Birinchi bosqichi – mudofaa ishlari bo‘limlari tomonidan qabul yili 1-fevral kunidan 10-aprel kuniga qadar qo‘yidagi tadbirlar amalga oshiriladi:
– arizalar qabul qiladi, hujjatlarni to‘playdi va o‘rganadi;
– yakka tartibda suhbatlashadi (10 kun ichida).
Ikkinchi bosqichi – viloyat mudofaa ishlari boshqarmalarida qabul yilining 11-aprel kunidan 31-may kuniga qadar amalga oshiriladi.
Bu bosqichda nomzod individual-psixologik o‘rganiladi va umumjismoniy tayyorgarlik darajasi baholanadi.
Nomzodlar bilan individual-psixologik o‘rganish tadbirlarini mutaxassis-psixologlar tomonidan psixologik test sinovidan o‘tkazish yo‘li bilan, umumjismoniy tayyorgarlik darajasini baholash esa Mudofaa vazirligi Sport klubi mutaxassislari tomonidan amalga oshiriladi.
Yakuniy tibbiy ko‘rikdan o‘tkaziladi (Farg‘ona harbiy gospitali)
Dastlabki tanlash tadbirlaridan muvaffaqiyatli o‘tgan nomzodlarning yig‘ma jildi to‘liq mudofaa ishlari boshqarmalarida rasmiylashtiriladi va qabul yilining 25-iyuniga qadar Harbiy tibbiyot Akademiyasiga yuboriladi.

SELECTION TO THE MILITARY MEDICAL ACADEMY OF THE ARMED FORCES OF UZBEKISTAN CONTINUES – Andijan State Medical Institute
SELECTION TO THE MILITARY MEDICAL ACADEMY OF THE ARMED FORCES OF UZBEKISTAN CONTINUES
18:22 15.02.2022
The selection to the Military Medical Academy of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan of students under the age of 26 years of the 5th year of the Therapeutic Faculty and the 4th year students of the direction “Medical and preventive work” (height -170 cm, weight – 70 kg) who are able and corresponds all normative of health .
Applications are accepted from February 1 to March 31.
INITIAL SELECTION.
The first stage – from February 1 to April 10 – the following events:
— acceptance of applications, collection and study of documents;
– personal interview (within 10 days).
The second stage will be held at the regional defense departments from April 11 to May 31.
At this stage, an individual assessment is made – the psychological portrait of the candidate and his general physical fitness.
The individual psychological portrait of the candidate will be assessed through a psychological test by specialists – psychologists, and general physical fitness – by specialists from the sports club of the Armed Forces.
Final medical examination (Fergana military hospital)
Lists of candidates who have successfully passed the initial selection will be drawn up and sent to the Military Medical Academy by July 25.