Bitiruvchi sinf o‘quvchilari oliy ta’lim muassasasi talabasi bo‘lishni niyat qilashadi. Mana shu istak shijoatida o‘z ustilarida tinmay izlanishadi.
“Ochiq eshiklar kuni” munosabati bilan Paxtabod tumanidagi 23-umumta’lim maktabining 40 nafar bitiruvchi o‘quvchilari Andijon davlat tibbiyot institutida bo‘ldilar. O‘quvchilar bilan institut rektori M.Madazimov samimiy suhbat olib bordi. O‘quvchilar institutimizning yangi 2000 o‘rinli binosida bo‘lib, Simulyatsiya markazidagi amaliy jarayonlarda ishtirok etdilar. Simulyatsion robotlar bilan haqida maʼlumotga ega boʻlish bilan birga, amaliy jarayonlarni bajarib ham koʻrdilar.
Ma’lumot o‘rnida, hozirda Paxtaobod tumanidagi 23-umumta’lim maktabida 555 nafar o‘quvchi tahsil olmoqda. Shulardan 41 nafari bitiruvchilarni tashkil etadi. Shuningdek, rektor oʻquvchilarga Andijon davlat tibbiyot institutida faoliyat olib borayotgan sport, hunar to‘garaklari haqida ma’lumotlar berdi. Shifokor boʻlishni istagan oʻquvchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga atroflicha javob oldilar.
Samimiy suhbat tushlikka ham ulandi. Bir piyola choy ustida institut rektori yoshlarning orzu-maqsadlariga qiziqdi. Ularni kelajakda o‘zlari tanlagan sohaning yetuk mutaxassisi bo‘lishlarida muvafaqqiyatlar tiladi.

Graduating schoolchildren aspire to become students of higher education institutions. In pursuit of this desire, they tirelessly seek to improve themselves.
On the occasion of “Open Doors Day,” 40 graduating students from the secondary school No.23 in Pakhtaobod district visited Andijan State Medical Institute. The rector of the institute, M. Madazimov, held a warm conversation with the students.
The students visited the new 2000-seat building of our institute and participated in practical processes at the Simulation Center. They not only gained information about simulation robots but also had the opportunity to carry out practical procedures themselves.
As a point of information, there are currently 555 students studying at the secondary school No.23 in Pakhtaobod district, with 41 of them being graduates.
Additionally, the rector provided the students with information about the sports and vocational clubs operating at Andijan State Medical Institute. Students who aspire to become doctors received comprehensive answers to their questions of interest.
The friendly conversation extended into lunch. Over a cup of tea, the rector expressed interest in the dreams and goals of the youth. He wished them success in becoming qualified specialists in their chosen fields in the future.