“Yoshlar forumi” doirasidagi loyihalarda ishtirok etayotgan talabamizdan yana bir xushxabar!
Innovatsion rivojlanish vazirligida «O‘zbekiston yoshlar forumi – 2021» haftaligi doirasidagi «Startap tashabbuslari» yoshlarning innovatsion g‘oya va startap loyihalarini qo‘llab-quvvatlash dasturining 5-davri yakuniy bosqichi bo’lib o’tdi. Taqdirlash marosimida g‘olib loyihalarining taqdimotlari ham o’tkazildi. Mazkur final bosqichida Andijon davlat tibbiyot instituti Pediatriya fakultetining 5-bosqich talabasi Abdurauf Abdurashidov o‘zining “Pharmsuz” loyihasi bilan ishtirok etdi.
1 yil davomida akseleratsiya davridan muvaffaqiyatli o‘tgan Abdurauf final bosqichida g‘oliblikni qo‘lga kiritdi hamda CSpace co-working tomonidan kafolatlangan 5 mln.so‘mlik chekning egasiga aylandi. Shuningdek, esdalik statuetka va diplom bilan taqdirlandi.

THE PROJECT “PHARMSUZ” WON THE 1ST PLACE
The Ministry of Innovative Development hosted the final stage of the 5 stage program “Startup Initiatives” to support innovative ideas and startup projects of young people in the framework of the week “Youth Forum of Uzbekistan – 2021”. Presentations of the winning projects were also demonstrated at the awards ceremony. Abdurauf Abdurashidov, a fifth-year student of the Pediatric Faculty of Andijan State Medical Institute, took part in it with his project “Pharmsuz”.
Abdurauf, who have successfully passed the acceleration period for 1 year, won the final stage and became the owner of a check for 5 million soums guaranteed by CSpace co-working. He was also awarded a commemorative statuette and a diploma.