Andijon davlat tibbiyot instituti Privolje tadqiqot tibbiyot universiteti bilan hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamladi. Mazkur oliy taʼlim muassasidan kelgan 4 nafar mutaxassislar institutimizda boʻlib, taʼlim jarayoni bilan yaqindan tanishdilar.
Xalqaro aloqalar boʻlimida boʻlgan samimiy suhbatdan soʻng mehmonlar institutimizning Inkubatsiya va akseliriatsiya hamda Simulyatsiya markazlarida boʻlib, dars jarayonlarida ishtirok etdilar. Markazlarda talabalarning sifatli taʼlim olishlari, mutaxassisliklar boʻyicha amaliy mashgʻulotlar olib borishlari uchun barcha sharoitlar yetarli ekanligining guvohi boʻldilar. Shuningdek, ular Stomatologiya mutaxassisligi boʻyicha klinik ordinaturada taxsil olayotgan talabalar bilan ham suhbat olib bordilar.
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov hamkorlar bilan muzokara olib bordi. Muzokara davomida har ikki oliy taʼlim muassasasi rahbari va mutaxassislari tomonidan kelgusida bakalavriatura, magistratura yoʻnalishlari boʻyicha yangi qoʻshma taʼlim dasturlarini ishlab chiqish, klinik ordinaturada travmatologiya va ortopediya, dermatovenerologiya, akusherlik va ginekologiya, kombustiologiya yoʻnalishlarida ham tajriba almashish, malaka oshirishga ham kelishib olindi.

Andijan State Medical Institute has further strengthened cooperation with Privolzhsky Research Medical University. 4 specialists from this higher education institution visited our institute and got acquainted with the educational process.
After a cordial conversation in the Department of International Relations, the guests visited the Incubation and Acceleration Center as well as the Simulation Center of our institute and took part in the training process. They witnessed that the Centers have all the necessary conditions for students to receive quality education and practical training in their specialties. They also talked to students of clinical dental residency.
The rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov held talks with guests. During the talks, the heads and specialists of the two higher education institutions exchanged views on the development of new joint undergraduate and graduate programs, clinical residency in traumatology and orthopedics,dermatovenereology, obstetrics and gynecology, combustiology.