O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 16-fevraldagi PF-4958-sonli «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida»gi Farmoni, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi 304-sonli «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi qarori, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2016-yil 28-yanvardagi 220/2-sonli qarori bilan tasdiqlangan va O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2017-yil 23-iyunda 2764-1 raqam bilan ro‘yhatdan o‘tkazilgan “Malakaviy imtihonlarni o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi Nizom”ning ijrosini ta’minlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot instituti Kengashlar zalida “Profilaktik tibbiyot” mutaxassisligi bo‘yicha malakaviy imtihon o‘tkazildi.
Imtihon komissiyasiga professor N.S.Mamasoliyev raislik qildi. Imtihon hay’at a’zolari, professorlar Z.S.Salaxiddinov, O.S.Salaxiddinov, X.X.Tursunov, N.R.Uzbekova va dotsent Sh.K.Yusupovalardan iborat bo‘ldi.
Imtihon shartlariga ko‘ra, savollar papkasi barchaning guvohligida ochildi va talabgorlar imtihon bilatlarini tanlab olishdi.
Imtihonda 10 nafar falsafa doktorlik dissertatsiyalarini bajariyotgan talabgorlar sinovlardan muvaffaqiyatli o‘tishdi.

The Decree of the President of the Republic of Uzbekistan № PD-4958 dated February 16, 2017 “On further improvement of the post-secondary education system”, Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 22, 2017 Decision No. 304 “On measures to further improve the system of post-secondary education”, No. 220/2 dated January 28, 2016 of the Directorate of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan In order to ensure the implementation of the “Regulation on the Procedure for Conducting Qualification Examinations” approved by the decision and registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on June 23, 2017 with the number 2764-1, Andijan State a qualifying exam on the specialty “Preventive Medicine” was held at the conference hall of the Institute.
The examination commission was chaired by professor N.S. Mamasoliyev. The members of the examination board consisted of professors Z.S. Salakhiddinov, O.S. Salakhiddinov, Kh.Kh. Tursunov, N.R. Uzbekova and docent Sh.K. Yusupova.
According to the conditions of the exam, the question folder was opened in the presence of everyone and the candidates selected the exam tickets.
In the exam, 10 candidates who are completing doctoral theses of philosophy successfully passed the tests.