Skip to content PROFILAKTIK TIBBIYOT MUTAXASSISLIGI BO‘YICHA MALAKAVIY IMTIHON O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
PROFILAKTIK TIBBIYOT MUTAXASSISLIGI BO‘YICHA MALAKAVIY IMTIHON O‘TKAZILDI
20:07 29.05.2025
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 16-fevraldagi PF-4958-son «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida»gi Farmoni, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 22 maydagi 304-son «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi Qarori, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2016-yil 28-yanvardagi 220/2-sonli Qarori bilan tasdiqlangan va  O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2017-yil 23-iyunda 2764-1 raqam bilan ro‘yhatdan o‘tkazilgan “Malakaviy imtihonlarni o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi Nizom” ijrosini ta’minlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot institutida 2025-yil 29-may kuni Profilaktik tibbiyot mutaxassisligi bo‘yicha malakaviy imtihon o‘tkazildi.
Imtihon avvalida imtihon komissiyasi raisi t.f.d., dotsent  Z.N.Mamasoliyev yig‘ilganlarga malakaviy imtihon o‘tkazish tartib-qoidasi to‘g‘risida tushuntirib berdi va barcha talabgorlarga omad tiladi.
Imtihon shartlariga ko‘ra, savollar papkasi barchaning guvohligida ochildi va talabgorlar imtihon biletlarini tanlab olishdi.
Imtihon komissiyasiga t.f.d., dotsent  Z.N.Mamasoliyev raislik qildi. Hay’at a’zolari  sifatida  t.f.d., professor O.Salaxiddinov, t.f.n., dotsentlar U.Q.Axmadaliyeva, Z.Sh.Madumarova, D.T.Sodiqova hamda imtihon hay’at kotibi k.f.d., dotsent G.A.Mo‘minova ishtirok etdi.
Imtihon jarayoni adolat va shaffoflik tamoyillariga to‘liq amal qilgan holda o‘tkazildi hamda natijalar ochiq va asosli ravishda e’lon qilindi, har bir natija dalil va baholash mezonlariga tayandi. Jarayonda kuzatuv kameralari va raqamli monitoring vositalari yordamida doimiy nazorat o‘rnatildi.
Imtihonda 18 nafar  falsafa doktorlik dissertatsiyalarni bajarayotgan talabgorlar  sinovlardan muvaffaqiyatli o‘tdi.

QUALIFICATION EXAMINATION FOR THE SPECIALTY OF PREVENTIVE MEDICINE HAS BEEN HELD – Andijan State Medical Institute
QUALIFICATION EXAMINATION FOR THE SPECIALTY OF PREVENTIVE MEDICINE HAS BEEN HELD
20:07 29.05.2025
A qualification exam for the specialty of Preventive Medicine was held in Andijan State Medical Institute on May 29, 2025in accordance with the Decree No. PF-4958 of the President of the Republic of Uzbekistan “On further improvement of the postgraduate education system,”dated February 16, 2017, the Resolution No. 304 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 22, 2017, “On measures to further improve the postgraduate education system” and the Resolution No. 220/2 of the Presidium of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated January 28, 2016, approved and registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on June 23, 2017, under No. 2764-1, titled “Regulations on the procedure for conducting qualification exams”.
Before the exam, the chairman of the examination commission, PhD, associate professor Z.N. Mamasoliyev explained to the attendees the rules and procedures for conducting the qualification exam and wished all candidates success.
According to the exam conditions, the question folders were opened in the presence of all witnesses and the candidates selected their examination cards.
The examination commission was chaired by associate professor Z.N. Mamasoliyev, PhD. Members of the commission included professor O. Salakhiddinov, PhD, associate professors U.Q. Akhmadaliyeva, Z.Sh. Madumarova, D.T. Sodiqova and the secretary of the commission, associate professor G.A. Mo’minova, PhD.
The examination process was conducted fully in compliance with the principles of fairness and transparency. The results were announced openly and with justification, with each result based on evidence and evaluation criteria. The process was continuously monitored using surveillance cameras and digital monitoring tools.
Eighteen candidates for the doctor of philosophy (PhD) dissertations successfully passed the examinations.