QABUL KOMISSIYASI A’ZOLARI ISHTIROKIDA YIG‘ILISH O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 5-avgust kuni Andijon davlat tibbiyot institutida 2024-2025-o‘quv yili Qabul hay’ati a’zolari ishtirokida “Korrupsiya taraqqiyot kushandasi” mavzusida yig‘ilish o‘tkazildi. Unda Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i S.Asqarov, Qabul komissiyasi mas’ul kotibi J.Ibragimov, qabul komissiyasi xodimlari ishtirok etdi.
Yig‘ilish davomida Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i tomonidan korrupsiyaning salbiy oqibatlari, undan har bir xodim xabardor bo‘lishi muhimligi va uni oldini olish borasida faol bo‘lish zarurligi haqida aytib o‘tdi. Ayniqsa,  qabul jarayonlarini shaffof holatda o‘tkazish eng muhim vazifalardan biri ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, korrupsiya, uning kelib chiqish sabablari, oldini olish chora-tadbirlari to‘g‘risida batafsil ma’lumot berildi.

Today, on August 5, a meeting was held at Andijan State Medical Institute with the participation of the members of the Admissions Commission for the 2024-2025 academic year on the topic of “Corruption is Obstacle to Development”. S. Askarov, Head of the Anti-Corruption and Compliance Control System Management Department, J. Ibragimov, Secretary of the Admissions Commission, and employees of the Admissions Commission took part in it.
During the meeting, the head of the anti-corruption and compliance control system management department spoke about the negative consequences of corruption, the importance of every employee being aware of it, and the need to be active in preventing it. He emphasized that one of the most important tasks is to conduct admission processes in a transparent manner.