Salomatlik insonning eng katta va topilmas boyligidir. Kichik bir ilinj ham bemorda hayotga umid uygʻotadi.
Sogʻliqni saqlash vazirligi tashabbusi bilan boshlangan “Qon topshir — hayot inʼom et!” xayriya aksiyasida Andijon davlat tibbiyot institutining 100 nafardan ziyod professor-oʻqituvchilari va xodimlari ishtirok etdi. Shuningdek, 70 nafardan ziyod koʻngilli talabalar ham bemorlarga begʻaraz yordamlarini ayashmadi.
Erta tongdan viloyat Qon quyish markaziga oʻz istaklari bilan yaxshilik ulashish niyatida kelgan institutimiz jamoasi bunday hayrli ishlarda doimo faol boʻlib kelmoqda.

THE TEAM OF OUR INSTITUTE PARTICIPATED IN THE CHARITY ACTION “GIVE BLOOD – GIVE LIFE!” – Andijan State Medical Institute
THE TEAM OF OUR INSTITUTE PARTICIPATED IN THE CHARITY ACTION “GIVE BLOOD – GIVE LIFE!”
19:33 01.04.2022
Health is our wealth. The team of our institute took part in the charity event “Donate blood – give life!”.
According to the initiative of Ministry of Health, a charity event “Donate blood – give life!” was launched, in which more than 100 professors and teachers as well as 70 student volunteers of Angdijan State Medical Institute took part.
Employees and students of our institute came to the blood transfusion center to help patients who needs blood transfusion.