Andijon davlat tibbiyot institutida tashkil etilgan Stomatologiya yo‘nalishi qo‘shma ta’lim dasturiga qabul bo‘yicha suhbat imtihonlari bo‘lib o‘tdi.
Ushbu dastur bo‘yicha tahsil olish istagidagi abituriyentlar ikki bosqichli imtihondan o‘tkaziladi: suhbat va test. Uning ilk suhbat bosqichida institutning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov va komissiya a’zolari ishtirok etdi va belgilangan savollarga abituriyentlarning javoblarini qabul qilib oldi.
Shuningdek, jarayonlaning shaffof hamda adolatli tarzda o‘tishi institutning Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi xodimlari tomonidan kuzatib borildi.

INTERVIEW EXAMINATIONS WERE HELD FOR APPLICANTS WISHING TO STUDY IN THE JOINT EDUCATION PROGRAM
Interview exams for admission to the joint study program of Stomatology, established in Andijan State Medical Institute, were held.
Applicants who wish to study under this program will undergo a two-stage examination: an interview and a test. B. Abdullajonov, vice-rector for educational affairs of the institute and members of the commission took part in the first interview stage and listened to the answers of the applicants to the set questions.
Also, the transparent and fair process was monitored by the personnel of the Institute’s Anti-Corruption and Compliance Control System Management Department.