QO‘SHMA TA’LIM DASTURIGA QABUL IMTIHONLARI YAKUNLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Joriy yilning 10-oktabr kuni, Andijon davlat tibbiyot institutida institut va Dog‘iston davlat tibbiyot universiteti (3+2) Stomatologiya yo‘nalishi bo‘yicha qo‘shma ta’lim dasturiga qabul imtihonining yakunlovchi 2-bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Test sinovlari oldidan institut rektori M.Madazimov abituriyentlar bilan uchrashib, ularga omad va muvaffaqiyat tiladi.
Imtihon jarayonlari institut qabul komissiyasi a’zolari va Bilim hamda malakalarni baholash agentligi xodimlari nazoratida o‘tkazildi. Qabul imtihonining ikkinchi bosqichi talabgorlarning rus tilini bilish darajasini aniqlash maqsadida test sinovi shaklida o‘tkazildi.

On October 10 of this year, Andijan State Medical Institute held the final 2nd stage of the entrance exam to the joint educational program of the institute and Dagestan State Medical University (3+2) in the field of Stomatology .
Before the tests the rector of our institute M. Madazimov met with the applicants and wished them good luck and success.
The examination process was conducted under the supervision of the members of the institute’s admission commission and employees of the knowledge and skills assessment agency. The second stage of the entrance exam was conducted in the form of a test to determine the level of the applicants’ knowledge of Russian language.