“RAHBARIYAT” HAMDA “STOMATOLOG”: GʻALABA KIMGA NASIB ETDI? – Andijon davlat tibbiyot instituti
Avval xabar berganimizdek, “Yoshlar oyligi” doirasida Stomatologiya fakulteti tomonidan mini futbol sport turi boʻyicha oʻrtoqlik uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Dastavval uchrashuvni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov ochib berdi va barcha sportsevar talabalarimizga omad tiladi.
Madaniy hordiq oʻyinchilarimizga oʻzgacha gʻayrat bagʻishladi. Institutga biriktirilgan mahallalarrning uyushmagan yoshlari kikboks boʻyicha mashgʻulotlar namoyish etdilar. Betakror “Andijon polkasi” hamda “Yosh gitaristlar” jamoasining shoʻx qoʻshiqlari barchani raqsga chorladi.
Yuqori kayfiyatda oʻyin ham boshlandi. Fakultetlarning xodimlari va professor-oʻqituvchilardan iborat “Rahbariyat” jamoasi hamda talabalardan iborat “Stomatolog” jamoasi maydonda qizgʻin kurash olib bordilar.
Dars jarayonlarida albatta talabalariga koʻmaklashishga odatlangan ustozlar oʻyinda ham biroz yon bosdilar. 3:2 hisobida yuqorilayotgan yoshlarga yengilishni istamadilar chogʻi natijani ancha mustahkamlab oldilar. Biroq talabalar ham boʻsh kelmadilar. Har ikki jamoa chiroyli gollarni koʻrsata olish mahoratini uddalashdi. Yakuniy natija esa, koʻngildagidek: hisob 5:5. Doʻstlik gʻalaba qozondi.

” Rahbariyat ” or ” Stomatolog “: who is the winner? – Andijan State Medical Institute
As previously reported, within the framework of the “Youth Month”, the Faculty of Dentistry held a friendly mini-football match.
First, the meeting was opened by the rector of the Andijan State Medical Institute M.Madazimov, who wished good luck to all our sports-loving students.
Cultural rest gave a special impetus to our players. Unorganized youth from the districts affiliated with the institute demonstrated kickboxing
performances. The unique sounds of the Andijan Polka and songs of the Young Guitarists made everyone dance.
The game started in a good mood. The team “Rahbariyat”, consisting of teachers and professors, and the team “Stomatolog”, consisting of students, fought hard for victory on the field.
Teachers, accustomed to helping their students during lessons, were slightly inferior in the game. But they strengthened the result with a score of 3:2, as they did not want to lose to the youth team. However, the students also did not want to give in. Both teams have demonstrated the art of scoring beautiful goals. The final result is as follows: the score is 5:5. Friendship has won.