Bugun, 27-yanvar kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov institutning 2000 o‘rinli o‘quv binosida bo‘lib, talabalar bilan uchrashuv o’tkazdi.
Muloqot davomida rektor talabalarga dars jarayonlariga o‘z vaqtida qatnashish, fanlarni yaxshi o‘zlashtirish, kiyinish va odob-axloq qoidalariga rioya qilish muhimligi haqida tushuntirish ishlarini olib bordi.
Talaba-yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etishlari, buning uchun institut Axborot resurs markazida ko‘plab kitoblar mavjudligi, Talabalar turar joyida ko‘plab to‘garaklar faoliyat yuritayotganligi, Simulyatsiya markazida nazariy bilimlarini amaliyotda mustahklash imkoniyatlari mavjudligi haqida so‘z yuritdi. Yoshlarning bilimlarini doimiy tarzda boyitib borish kelajakda sohaning yetuk mutaxassisi bo‘lib yetishishlarida katta ahamiyatga ega ekanligini aytib o‘tdi.
Shuningdek, professor-o‘qituvchilarga dars va amaliy mashg‘ulotlar davomida zamonaviy tibbiy, ta’lim texnologiyalaridan unumli foydalanish zarurligini ta’kidladi.

RECTOR MET WITH STUDENTS IN 2000-SEATS EDUCATIONAL BUILDING – Andijan State Medical Institute
Today, on January 27, M. Madazimov, the rector of Andijan State Medical Institute, visited the 2000-seats educational building of the Institute and held a meeting with students.
During the conversation the rector explained to students the importance of timely attendance at classes, good mastery of subjects, following the rules and dressing code of the Institute.
He spoke about the meaningful organization of students’ free time, the availability of many books in the Institute’s Information Resource Center, the existence of many clubs in the Student Dormitory and the opportunities to consolidate their theoretical knowledge in practice in the Simulation Center. He noted that constantly enriching the knowledge of young people proved to be of a great importance for them to become qualified specialists in the field of medicine in the future.
He also emphasized the need for professors and teachers to effectively use modern medical and educational technologies during lectures and practical classes.