REKTOR BOʼLАJАK TАLАBАSINING HOLIDАN XАBАR OLDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Xabaringiz bor, shu yilning 14-may kuni davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazida boʼlib, u yerda davolanayotgan bolajonlar holidan xabar olgan edi.
Uchrashuv chogʼida 2003-yilda tugʼilgan, markazda chap tizza boʼgʼimi sinovial sarkomasi tashxisi bilan davolanayotgan andijonlik Roziyaxon Bozorboyeva Аndijon davlat tibbiyot institutiga kirishni orzu qilishini aytgan edi.
Prezidentimiz uning orzusini amalga oshirish uchun tegishli mutasaddilarga topshiriq berib, Roziyaxon uchun barcha sharoitlarni muhayyo qilishni tayinlagan edi.
Kuni kecha Sogʼliqni saqlash vazirligi masʼul xodimlari va Аndijon tibbiyot instituti rektori Madamin Madazimov Roziyaxon Bozorboyevaning ahvolidan xabar olish uchun Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazida boʼldi.
Rektorning Roziyaxonga topshirgan maktubida institut jamoasi uni yangi oʼquv yilidan oliy oʼquv yurti binosida kutishlari, uning taʼlim olishi uchun barcha sharoitlarni yaratishga tayyor ekanliklarini bildirgan.
Shuningdek, R. Bozorboyevaga oʼqishga tayyorgarlik koʼrish uchun onlayn repetitor ajratildi. Endi Roziyaxon muassasada davo muolajalari olish bilan birga kimyo, biologiya, ona tili va adabiyot fanlaridan mashgʼulotlar bilan shugʼullanishi ham mumkin.

As you know, on May 14, 2021, President Shavkat Mirziyoyev visited the Republican Specialized Scientific-Practical Medical Center of Oncology and Radiology, where he received information about the condition of children being treated.
During the meeting, Roziyakhon Bozorbaeva, born in 2003 and living in Andijan with a diagnosis of synovial sarcoma of the left knee, said she wanted to apply to Andijan State Medical Institute.
The President had instructed the relevant officials to create all the conditions for Roziyakhan to realize her dream.
Yesterday, officials of Ministry of Health and the rector of Andijan Medical Institute M.M.Madazimov visited the Republican Specialized Scientific-Practical Medical Center of Oncology and Radiology to inquire about the condition of Roziyakhon Bozorbaeva.
The rector expressed his attitude to Roziyaxon and the staff of the institute will wait for her in the new academic year as well as he will create all conditions for her education.
R. Bozorbaeva was also provided with an online tutor to prepare for her studies. Now Roziyakhan can receive medical treatment at the institution, as well as study chemistry, biology, native language and literature.