Bugun, 17-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov institutning yangi 2000 o‘rinli o‘quv binosida o‘tkazilayotgan dars jarayonlari bilan tanishdi.
Unda rektor kafedralarda o‘tkazilayotgan dars jarayonlarining sifati, talabalarning darsdagi faolliklari, darslarni interfaol usullarda olib borish, yoshlarning o‘z ustida ishlashi to‘g‘risida batafsil to‘xtalib o‘tdi.
Shuningdek, talabalarga institutdagi tartib qoidalar, kiyinish odobi, darsdan so‘ng bo‘sh vaqtlarni mazmunli tashkil etish, ustoz-shogirt an’anasini yanada mustahkamlash, salbiy illatlar ta’siriga tushib qolmaslik borasida ham ma’lumotlar berildi.
Muloqot so‘nggida talabalar va professor-o‘qituvchilar mavzu borasida o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar.

RECTOR INSPECTED THE LESSON PROCESSES
On September 17, the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov got acquainted with the teaching processes held in the Institute’s new 2000-seat educational building.
There the rector spoke in details about the quality of educational processes conducted in the departments, the students’ activities in the lessons, conducting lessons in interactive ways and the work of young people on themselves. Also, students were given information about the rules of the Institute, dress code, meaningful organization of free time after class, further strengthening of the teacher-student tradition and not falling under the influence of negative vices.