Bugun, 22-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori, professor M.Madazimov Marhamat tumanidagi “Qovunchi” mahallasida istiqomat qilayotgan ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlarning xonadonlarida boʻldi. Unda yoshlar va ularning ota-onalari bilan suhbatlashdi hamda turmush sharoitlari bilan tanishdi.
Institut rektori yigit-qizlar, xonadon egalarining muammolarini eshitdi va ularning aksariyati joyida hal etildi. O‘rganish va vaqt talab etiladigan muammolar yuzasidan nazorat o‘tkazish hamda ijrosini ta’minlash bo‘yicha mas’ullarga topshiriqlar berildi.
Shuningdek, institut rahbari hech bir yosh e’tibordan chetda qolmasligi va ularga sharoit yaratib berish, qo‘llab-quvvatlash yo‘lida doim birga bo’lishini bildirdi.

Today, on February 22, the rector of Andijan State Medical Institute, professor M. Madazimov visited the homes of young people in need of social protection living in “Kovunchi” neighborhood of Marhamat district. He talked with young people and their parents and got acquainted with their living conditions.
The rector of the institute listened to the problems of young men and women, owners of apartments, and most of them were solved on the spot. Tasks were given to those responsible people for monitoring and ensuring the implementation of learning and time-consuming problems.
Also, the head of the institute stated that no young person will be left out of attention and will always be with them in order to create conditions and support.