REKTOR MAS’ULLAR ISHTIROKIDA YIG‘ILISH O‘TKAZDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 2-iyul kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov mas’ullar ishtirokida yozgi ta’tilni mazmunli o‘tkazishda amalga oshiriladigan ishlarga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazdi.
Unda prorektorlar, bo‘lim boshliqlari, fakultetlar dekanlari va tyutorlar ishtirok etdi.
Yig‘ilish davomida joriy yilning 28-iyun kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida o‘tkazilgan yoshlar siyosatiga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishida Davlatimiz rahbari tomonidan belgilab berilgan muhim vazifalarni amalga oshirish yuzasidan rejalar belgilab olindi.
Talaba-yoshlarning yozgi ta’tilni maroqli o‘tkazishlari, bilimlarini yanada boyitishlariga ko‘maklashish bo‘yicha qator takliflar muhokama qilindi.
Shuningdek, tadbir davomida Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i S.Asqarov so‘z olib, korrupsiyaning salbiy oiqibatlari haqida so‘z yuritdi va yig‘ilish qatnashchilarini qabul jarayonlarida korrupsion holatlarga bilib bilmay aralashib qolmasliklari yuzasidan tushunchalar berdi.

THE RECTOR HELD A MEETING WITH THE PARTICIPATION OF OFFICIALS – Andijan State Medical Institute
Today, on July 2, the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov held a meeting dedicated to the work to be done during the summer vacation with the participation of officials.
It was attended by vice-rectors, department heads, faculty deans and tutors.
During the meeting, plans were defined for the implementation of important tasks set by the head of our state on June 28 of this year at the meeting of the video selector dedicated to youth policy held under the chairmanship of President Shavkat Mirziyoyev.
A number of suggestions on how to help students spend their summer holidays meaningfully and enrich their knowledge were discussed.
Also, during the event, S. Askarov, the head of the department of anti-corruption and compliance control system management, spoke about the negative consequences of corruption and advised the meeting participants not to unknowingly get involved in corruption situations during the admission process.