REKTOR STOMATOLOGIYA FAKULTETI BITIRUVCHILARI VA ISH BERUVCHILAR BILAN UCHRASHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
REKTOR STOMATOLOGIYA FAKULTETI BITIRUVCHILARI VA ISH BERUVCHILAR BILAN UCHRASHDI
16:22 12.02.2026
Bugun, 12-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot institutida Stomatologiya fakultetining 138 nafar bitiruvchi bosqich talabalari va ish beruvchilar bilan institut rektori M.Madazimovning uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Mazkur uchrashuv samimiy va ochiq muloqot tarzida tashkil etilib, unda talabalarning ta’lim jarayoni, bandligiga oid muhim masalalar muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida rektor talabalarning bandligini ta’minlash masalasiga alohida to‘xtalib o‘tdi. Ta’kidlanganidek, bugungi kunda yoshlarning nafaqat sifatli ta’lim olishi, balki bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etishi ham muhim ahamiyat kasb etadi. Shu maqsadda institut tomonidan turli tashabbuslar amalga oshirilmoqda.
Tadbirda “Kelajakka qadam” loyihasi doirasida olib borilayotgan ishlar, jumladan, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-61 son qarori ijrosini ta’minlash, respublika oliy ta’lim tashkilotlarida “Kelajakka qadam” markazininng hududiy bo‘linmalarni tashkil etish orqali bitiruvchi talabalarni o‘zini-o‘zi band qilishi va ishga joylashishga ko‘maklashish maqsadida bitiruvchi bosqich talabalari orasida tadbirkorlikni yo‘lga qo‘yish va biznes g‘oyalari mavjud bo‘lgan talabalarning loyihalarini ekspertizadan o‘tkazish hamda biznes g‘oyalari tayyor bo‘lgan talabalarga kredit ajratish bo‘yicha ma’lumotlar berildi.
Bitiruvchi yoshlarni imtiyozli hududlarga yo‘naltirish, ularning bandligini ta’minlash, hududlardagi bo‘sh ish o‘rinlariga tor soha mutaxassislarini jalb qilish masalalari muhokama qilindi. Mazkur muloqotda viloyatdagi tibbiyot muassasalarining mutaxassislari stomatologiya bo‘yicha mavjud bo‘sh ish o‘rinlari bilan tanishtirdi va talabalarni qiziqtirgan savollarga javob berdi.

Today, on February 12, a meeting with the rector of the Institute M. Madazimov with 138 graduating students of Dentistry Faculty and employers was held at Andijan State Medical Institute. This meeting was organized in the form of a sincere and open dialogue, during which important issues related to the educational process and employment of students were discussed.
During the meeting, the rector specifically touched upon the issue of ensuring the employment of students. As has been noted, today it is important for young people not only to receive quality education, but also to organize their free time meaningfully. To this end, the Institute is implementing various initiatives.
The event provided information on the work being carried out within the framework of the “Step into the Future” project, including ensuring the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-61 dated on February 14, 2025 “On Additional Measures to Assist Graduates of Higher Education Institutions in Finding Employment”, establishing regional branches of the “Step into the Future” center in higher education institutions of the republic to promote self-employment and employment of graduating students, establishing entrepreneurship among graduating students and conducting an examination of projects of students with business ideas as well as providing loans to students with ready-made business ideas. The issues of directing young graduates to privileged regions, ensuring their employment and attracting specialists in a narrow field to vacant positions in the regions were discussed. During this dialogue, the heads of medical institutions in the region introduced the available vacancies in dentistry and answered the questions of interest to the students.
The meeting also discussed the internal regulations of the Institute, the dress code and active participation in the educational processes organized on the basis of dual education.