“REKTOR VA YOSHLAR UCHRASHUVI” – KASBIY TA’LIM YO‘NALISHINING 2-3-BOSQICH TALABALARI BILAN SUHBAT OLIB BORILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
“REKTOR VA YOSHLAR UCHRASHUVI” – KASBIY TA’LIM YO‘NALISHINING 2-3-BOSQICH TALABALARI BILAN SUHBAT OLIB BORILDI
15:51 30.05.2022
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov Kasbiy ta’lim yo‘nalishining 2-3–bosqich talabalari bilan uchrashuv olib bordi. Unda prorektorlar, xotin-qizlar maslahat kengashi raisi, fakultet dekani va uning o‘rinbosarlari ishtirok etdi.
Suhbat davomida tibbiy ta’limni rivojlantirish, o‘qish davomida nazariy va amaliy jarayonlarda faol ishtirok etish, bo‘sh vaqtlarni mazmunli o‘tkazish, internet saytlari va ijtimoiy tarmoqlardan oqilona foydalanish, institutda kiyinish madaniyatiga amal qilish kabi mavzularga alohida e’tibor qaratildi.
O‘z o‘rnida talabalarning ham dars jarayonlaridagi fikr-mulohazalari va muammolari tinglandi. Ularning tashabbuslari qo‘llab-quvvatlanib, bu bo‘yicha mas’ullarga kerakli topshiriqlar berildi.

“MEETING OF THE RECTOR AND THE 2-3 YEAR STUDENTS OF OF THE PROFESSIONAL EDUCATION DIRECTION – Andijan State Medical Institute
“MEETING OF THE RECTOR AND THE 2-3 YEAR STUDENTS OF OF THE PROFESSIONAL EDUCATION DIRECTION
15:51 30.05.2022
The rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov met with 2-3 year students of the professional education direction. It was attended by pro-rectors, the chairman of the women’s commetee, the dean of the faculty and his deputies.
Special attention was paid to the development of medical education, active participation in theoretical and practical processes during the study, meaningful leisure, rational use of Internet sites and social networks, dress code .
The students’ opinions and problems in the classroom were heard. Their initiatives were supported and the necessary instructions were given to the responsible employees.