O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yildagi PQ-5154-son va Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 25-noyabrdagi 713-sonli Qarorlariga asosan Andijon davlat tibbiyot institutining 800 o‘rinli o‘quv-laboratoriya binosi hamda Markaziy ilmiy-tekshirish laboratoriya binolarini qurish rejalashtirilgan.
Ayni kunlarda institut talabalarining soni keskin ortib ketganligi sababli yangi o‘quv binosi 2000 o‘ringa mo‘ljallangan holda qad rostladi. Hozirda bino to‘liq ko‘tarilib, ta’mirlash hamda jihozlash ishlari amalga oshirilmoqda.
Bugun, 18-may kuni institut rektori M.Madazimov yangi qurib bitkazilgan 2000 o‘rinli o‘quv binosida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi. Rektor binoga keltirilgan zamonaviy talabalar asosidagi jihozlarni ko‘zdan kechirdi, ta’mirlash jarayonlari bilan tanishdi va mas’ullarga qo‘shimcha ko‘rsatmalar berdi.

ASMI RECTOR GOT ACQUAINTED THE REPAIR AND EQUIPMENT INSTALATION WORK IN NEW EDUCATIONAL BUILDINGS
It was planned to build an 800-bed educational laboratory building and the Central Research Laboratory buildings of Andijan State Medical Institute According to the Decision of the President of the Republic of Uzbekistan № PQ-5154 dated 2021 and the Decision of the Cabinet of Ministers № 713 dated on November 25, 2021.
Due to the sudden increase in the number of students of the Institute a new educational building with 2000 seats was built. Currently, the building has been completely rebuilt and repair and equipment work is being carried out.
Today, on May 18, rector of the Institute M. Madazimov got acquainted with the work being done in the newly completed 2000-seat educational building. The rector inspected the modern student-based equipment delivered to the building, familiarized himself with the repair processes and gave additional instructions to the officials.