REKTORNING 1-BOSQICH TALABALARI BILAN UCHRASHUVI DAVOM ETMOQDA
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov Stomatologiya fakulteti, Fundamental tibbiyot yo’nalishi va Oliy hamshiralik ishi yo‘nalishining 1-bosqich talabalari bilan uchrashdi. Unda shuningdek, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Xolmatova, Rektor maslahatchisi X.Zokirov, Stomatologiya fakulteti dekani F.O‘rinov va talabalar ishtirok etdi.
Suhbat avvalida institut rektori talabalik baxtiga muyassar bo’lgan yoshlarni tabriklab, yangi o‘quv yilida ularga ulkan zafarlar tiladi.
• Talabalik katta hayot ostonasi, uni samarali va muvaffaqiyatlarga boy o‘tkazish insonning o‘ziga bog‘liq. O‘z ustida tinmay mehnat qilgan, harakatda bo‘lgan, darslarni qoldirmay faol ishtirok etgan talabalar, albatta kelgusida yetuk mutaxassis bo‘la oladi, shu bilan bir qatorda Davlat mukofotlari, nomdor stipendiya sohiblariga aylanadi, institut tomonidan ham rag‘batlantiladi. Buning uchun esa sizlardan o‘qish, izlanish talab etiladi xolos,- deya institut rektori talabalarga motivatsiya berdi.
Shuningdek, suhbat davomida yoshlarga har bir talabada shaxsiy elektron kutubxona bo‘lishi, bu borada esa institut axborot-resurs markazida barcha sharoitlar mavjud ekanligi, darslarda axborot texnologiyalaridan unumli foydalanish, chet tillarni mukammal o‘zlashtirish, muassasada rus va ingliz tili to‘garaklari tashkil etilgani, talabalar darslarda o‘z ma’ruza va taqdimotlari namoyishini chet tillarida olib borishsa qo‘shimcha ballar bilan rag‘batlantirilishi haqida ham ta’kidlab o‘tildi. Suhbat so‘nggida yoshlarga institut tartib qoidalari, kiyinish madaniyati, ustozlar va tengdoshlarga bo‘lgan hurmatni oshirish, darsdan bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, Talabalar turar joyida tashkillangan fan, sport, kasb-hunar to‘garaklarida ishtirok etish, ma’naviy-ma’rifiy tadbirlarda faol bo‘lish borasida ham so‘z olib borildi.

RECTOR’S MEETING WITH THE FIRST-YEAR STUDENTS CONTINUES – Andijan State Medical Institute
Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov met with the first-year students of the Faculty of Dentistry, Directions of Fundamental Medicine and Higher Nursing. The First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work S. Salokhiddinov, Rector’s Advisor for Women’s Affairs G. Kholmatova, Rector’s Advisor H. Zokirov, Dean of the Faculty of Dentistry F. Orinov and students participated in the event.
At the beginning of the meeting, the Rector of the Institute congratulated the young people who were lucky enough to become students and wished them great success in the new academic year.
– Student life is a great threshold in life, it depends on a person whether he will spend it effectively and successfully. Students who work tirelessly and actively participate in classes, without missing classes, will definitely become mature specialists in the future, and will also become laureates of state awards, famous scholarships, will be encouraged by the institute. To do this, you just need to study and strive, – the rector of the institute motivated the students.
Also, during the conversation, young people were told that every student has a personal electronic library, and in this regard, the institute’s information resource center has all the necessary conditions, effective use of information technologies in classes, opportunity for perfect mastery of foreign languages, organization of Russian and English language clubs in the institution. It was also emphasized that students will be encouraged with extra grades if they conduct presentations in foreign languages. At the end of the conversation, young people were told about the rules of the institute, dress code, increasing respect for teachers and peers, meaningful organization of free time from classes, participation in scientific, sports, professional clubs organized in the student hostel, spiritual events. There was also talk about being active in educational events.