Prezidentimizning onkologiya va gemotalogiya yoʼnalishlarida amalga oshirilayotgan islohotlarni izchil davom ettirish, mazkur sohada aholiga koʼrsatilayotgan tibbiy xizmatlar sifati, koʼlami va samaradorligini oshirish, bemorlar uchun qulay shart-sharoitlar yaratish hamda ularni zarur dori vositalari bilan uzluksiz taʼminlash, shifoxonalarni zamonaviy diagnostika laboratoriyalari va tibbiy texnikalar bilan jihozlash borasidagi qarorlarining amaliy ijrosi yuzasidan faoliyat olib borayotgan Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Аndijon filiali samarali ishlar olib borilmoqda. Endi Аndijon va Fargʼona vodiysi aholisi poytaxtga bormay, shu yerning oʼzidayoq dardlariga davo topishlari mumkin. Boisi filialda radioterapiya – nur bilan davolash boʼlimi ochildi. Viloyat hokimi Shuhratbek Аbdurahmonov tashabbusi bilan keltirilgan 1,5 milliard soʼmlik 19 xil turdagi davolash va tashxislash asbob-uskunalar aholiga sifatli va samarali xizmat koʼrsatadi. Shuningdek, mobil mammograf apparati ayollar orasida uchrayotgan turli koʼkrak bezi kasalliklarini aniqlashda yordam beradi.
Bugun bo’limning tantanali ochilish marosimida viloyat hokimi Sh. Аbdurahmonov, Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori, professor M. Tillashayxov ishtirok etib, viloyatda tibbiyot sohasida amalga oshirilayotgan keng koʼlamli ishlar, bu kabi markazlarning faoliyat olib borishi aholiga tibbiy xizmat koʼrsatish, ularning salomatliklarini tiklashga xizmat qilayotganini alohida taʼkidlab oʼtdilar. Nur bilan davolash boʼlimining ochilishi Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Аndijon filialining aholiga tibbiy xizmat koʼrsatishni yanada kengroq, sifatli va samarali boʼlishiga xizmat qiladi.

The Andijan branch of the Republican Specialized Scientific-Practical Medical Center for Oncology and Radiology, which works on the practical implementation of the decrees of the President of our country on the consistent continuation of reforms in the field of oncology and hematology, on increasing the quality, scope and efficiency of medical services in this area, creating favorable conditions for patients and providing them with the necessary drugs, equipping hospitals with modern diagnostic laboratories and medical equipment, is now working effectively. Now the residents of Andijan and the Fergana Valley don’t need to go to the capital. Due to the fact that the Andijan branch has opened a department of radiotherapy – treatment with radiation, patients can be treated here. 19 types of medical and diagnostic equipment worth of 1.5 billion soums, initiated by the khokim of the Andijan region Shuhratbek Abdurahmanov, provide quality and effective services to the population. A mobile mammograph can also help diagnose various breast diseases in women.
At the opening ceremony of the department, the khokim of the region Sh. Abdurahmanov, Director of the Republican Specialized Scientific-Practical Medical Center for Oncology and Radiology, Professor M. Tillashaykhov, noted that the large-scale work carried out in the field of medicine in the region, the operation of such centers serves to provide quality medical services to the population and restore their health. The opening of the Department of Radiation Therapy will help the Andijan branch of the Republican Specialized Scientific-Practical Medical Center for Oncology and Radiology to provide more comprehensive, high-quality and effective medical services to the population.