Xabaringiz bor, Davlatimiz rahbari topshirig‘iga asosan respublika ishchi guruhi tomonidan mahallalar aholisining muammolarini o‘rganish va hal etish, bandligini ta’minlash, kambag‘allikni qisqartirish, migratsiyadagilar bilan manzilli ishlash kabi yo‘nalishlarda olib borilayotgan ishlar holatini o‘rganish va amaliy yordam ko‘rsatish belgilangan.
Ayni shu asosda vazirlik va idoralar rahbarlaridan tarkib topgan ishchi guruh hududlarda o‘rganish ishlarini olib bormoqda. Bugun, 29-yanvar kuni Andijon davlat tibbiyot institutiga respublika ishchi guruhi rahbari, O‘zbekiston faxriylarining ijtimoiy faoliyatini qo‘llab-quvvatlash “Nuroniy” jamg‘armasi mas’ul xodimi Umirzoq Raxmatov, ishchi guruh rahbarining o‘rinbosari O‘zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi masʼul xodimi Foziljon Farxodov tashrif buyurdi.
Ularni institut rektori M.Madazimov, prorektorlar va professor-o‘qituvchilar kutib oldi. Tadbirda so‘z olgan institut rektori aholini kambag‘allikdan chiqarishga ko‘maklashish borasida amalga oshirilayotgan ishlar samarasi haqida so‘z yuritdi.
Respublika ishchi guruh rahbari U.Raxmatov yo‘nalishlar bo‘yicha o‘rganish ishlarining borishi, aholiga ko‘mak berishda institut jamoasining faolligi, chekka hududlarda tibbiyot sohasining yetuk mutaxassislari ishtirokida tibbiy ko‘riklarni tashkil etgan holda aholiga ko‘mak berib kelinayotganligi uchun samimiy minnatdorchilik bildirdi. O‘zbekiston faxriylarining ijtimoiy faoliyatini qo‘llab-quvvatlash “Nuroniy” jamg‘armasi tomonidan aholi vakillarini qo‘llab-quvvatlab, yoshlarni ma’naviyatini yuksaltirishga, ularni sohaning yetuk mutaxassislari bo‘lib yetishishlaridagi xizmatlari uchun institut rahbariyatiga tashakkurnoma topshirdi. Institut mehmonlariga ham esdalik sovg‘alari taqdim etildi.

THE REPUBLIC WORKING GROUP MET WITH THE INSTITUTE TEAM – Andijan State Medical Institute
As you may know, based on the directive of our country’s leader, the Republic Working Group is conducting studies to identify and address the problems of the local population, ensure employment, reduce poverty, and work directly with migrants.
In this context, a working group composed of heads of ministries and agencies is carrying out research in the regions. Today, on January 29, a delegation from the Republic Working Group, led by Umirzok Rakhmatov, a responsible employee of the “Nuroniy” Foundation for Supporting the Social Activities of Uzbekistan’s Veterans, and his deputy Foziljon Farhodov from the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation of the Republic of Uzbekistan, visited Andijan State Medical Institute.
They were welcomed by the institute’s rector M. Madazimov, vice-rectors, and faculty members. In his speech at the event, the rector discussed the results of efforts aimed at helping the population escape poverty.
The Republic Working Group leader U. Rakhmatov expressed sincere gratitude for the progress of studies in various areas, the activity of the institute team in providing assistance to the population, and for organizing medical screenings with qualified specialists in remote areas to support the community. The “Nuroniy” Foundation for Supporting the Social Activities of Uzbekistan’s Veterans presented a certificate of appreciation to the institute leadership for their contributions to supporting community representatives and enhancing the spirituality of youth, as well as for their role in helping them become qualified specialists in their fields. The guests were also presented with commemorative gifts.