Bugun, 10-dekabr kuni Andijon davlat tibbiyot institutida O’zbekiston Respublikasi Davlat Madhiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan bayram tadbiri oʻtkazildi.
Dastlab, Oʻzbekiston Respublikasi Davlat Madhiyasi jo’r bo’lib kuylandi. Har bir satrida tinchlik, osoyishtalik, xalqning ertasi, buguni va kelajak orzu-umidlari tarannum etilgan Madhiyamizni professor-o’qituvchilar, talabalar faxr bilan ijro etdilar.
Shundan so‘ng, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov institut rektorining bayram tabrigini o‘qib eshittirdi.
Tadbir davomida institutning Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi dotsenti A.Sattorov, O’zbek tili va adabiyoti, tillar kafedrasi dotsenti M.Qo’ziboyeva so’zga chiqib, Davlat madhiyasining ahamiyati, undagi ma’naviy-ma’rifiy mazmun haqida so’z yuritdi.
Mazkur tadbirning bosh maqsadi yoshlarga davlat ramzlariga boʻlgan hurmat tuyg’usini yanada chuqurlashtirish, ularning ma’naviy dunyoqarashini boyitishdan iborat bo’ldi.

Today, on December 10th, a festive event was held in Andijan State Medical Institute in honor of the 32nd anniversary of the adoption of the National Anthem of the Republic of Uzbekistan.
Initially, the National Anthem of the Republic of Uzbekistan was performed. Professors, teachers and students proudly sang our anthem which expresses peace, tranquility as well as the hopes and dreams of the people for today, tomorrow and the future in every line.
Following this, the first deputy rector for youth affairs and spiritual-educational work S. Salohiddinov, recited a congratulatory message from the rector of the Institute.
During the event, associate professor A. Sattorov from the department of social sciences and humanities and associate professor M. Qo’ziboyeva from the department of Uzbek language and literature spoke about the significance of the National Anthem and its spiritual and educational content.
The main goal of this event was to deepen the sense of respect for state symbols among the youth and enrich their spiritual worldview.