Talabalarning o’qishdan bo’sh vaqtlarini mazmunli o’tkazish va milliy, madaniy hamda ma’naviy qadriyatlarimiz bilan yaqindan tanishish maqsadida tashkil etilgan «Yurtim qadriyatlari» ko’rik-tanlovining 2-hududiy bosqichi bo‘lib o‘tdi. Quvonarlisi, unda Andijon davlat tibbiyot instituti faxrli 1-o‘rinni egalladi.
Namangan davlat universitetida bo‘lib o‘tgan tanlovda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti, Andijon davlat tibbiyot instituti, Farg‘ona jamoat salomatligi tibbiyot instituti hamda Toshkent pediatriya tibbiyot instituti jamoalari ishtirok etdi.
Tanlov davomida talabalar 3 ta shart asosida, ya’ni milliy an’ana, qadriyat va urf-odatlar, kompozitsion musiqiy chiqishlar hamda jadidlar jasorati – millatimiz faxri mavzularida bellashdilar. Chiqishlar davomida talabalar milliy kiyimlarni o’ziga xos tarzda taqdim etishib, she’rlar, qo’shiqlar va teatr sahnalari orqali qadriyatlarimizni o‘ziga xos tarzda talqin etishdi.

The 2nd regional stage of the “Values of the Homeland” competition—organized to provide students with meaningful extracurricular activities and to deepen their understanding of our national, cultural, and spiritual values—has taken place.
It is a matter of pride that Andijan State Medical Institute earned the 1st honorable place!
Teams from Samarkand State Veterinary Medicine University of Animal Husbandry and Biotechnology, Andijan State Medical Institute, Fergana Medical Institute of Public Health and Tashkent Pediatric Medical Institute participated in the competition, which was held in Namangan State University.
Throughout the event, students competed in three main areas: national traditions, values and customs; musical and artistic performances and demonstrations of youth bravery—the pride of our nation. Participants showcased national costumes in creative ways and conveyed traditional values through poetry, songs and theatrical performances.
We express our confidence in our Institute’s team and wish them the best of luck at the final stage of the republican competition!