STOMATOLOGIYA FAKULTETI 3-BOSQICH TALABALARI BILAN UCHRASHUV BO‘LIB O‘TDI
Andijon davlat tibbiyot instituti Stomatologiya fakulteti 3-bosqich talabalari bilan yig‘ilish o‘tkazildi. Unda rektor maslahatchisi X.Zokirov, Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Xolmatova, fakultet dekani D.To‘lanov ishtirok etdi.
Tadbirda so‘z olganlar talabalarni o‘qishga bo‘lgan eʼtiborni kuchaytirish, masʼuliyatli bo‘lishga oid tavsiyalar berdi. Institut ichki tartib qoidalari, kiyinish madaniyatiga rioya qilish muhimligini aytib o‘tdilar. “Odob-axloq kodeksi”, “Ichki tartib qoidalari” va “Sharaf kodeksi”lari haqida tushuncha berib, atroflicha ma’lumot berildi.
Talabalar turar joyida faoliyat yuritayotgan hunar to‘garaklarida qatnashib, kutubxonadagi adabiyotlardan o‘qish va sport zali shug‘ullanish orqali bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishlari yuzasidan tavsiyalar aytib o‘tildi.
Shuningdek, talabalar bilan suhbatlashish mobaynida salbiy illatlardan yiroq bo‘lish, korrupsiya holatlariga yo‘l qo‘ymaslik, firibgarlar taʼsiriga tushib qolmaslik borasida ham tushuntirib o‘tildi. Ijtimoiy tarmoqlardan foydalanishda xavfsizlik qoidalariga rioya qilish muhimligi yuzasidan ogohlantirildi.

A meeting with the 3rd-year students of Dentistry Faculty of has been held in Andijan State Medical Institute. Kh.Zokirov, rector’s adviser, G.Kholmatova, rector’s adviser on women’s issues, D.Tolanov, the dean of the faculty took part in the meeting.
Speakers at the event gave recommendations to students how to improve learning process and be responsible. They mentioned the importance of following the rules of the institute’s internal regulations and dress code. The “Regulations of students’ behaviour”, ” Internal order rules” and “Code of Honor” were declared and detailed information was provided.
Recommendations were given students how they should spend their free time meaningfully by participating in the handicrafts clubs operating in the students’ hostel, reading literature in the library and exercising in the gym.
During the conversation with the students it was explained how to stay away from negative vices, avoid corruption and not to fall under the influence of fraudsters. Safety rules when using social networks were also mentioned.