STOMATOLOGIYA FAKULTETI DEKANI XIZMAT SAFARIDA
Andijon davlat tibbiyot instituti ko‘p yillardan buyon Dog‘iston davlat tibbiyot universiteti bilan samarali hamkorlik qilib kelmoqda. Jumladan, mazkur oliy ta’lim muassasasi bilan hamkorlikda qo‘shma ta’lim dasturi yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, yildan yilga dastur faoliyati kengayib bormoqda.
Ayni kunlarda, ham institutning Stomatologiya fakulteti dekani D.To‘lanov Dog’iston davlat tibbiyot universitetida xizmat safarida bo‘lib turibdi. Bugun, 2-iyul kuni D.To‘lanov Dog‘iston davlat tibbiyot universiteti rektori, prorektorlari va dekanlari ishtirokida tashkil qilingan uchrashuvda qatnashdi. Unda ikki oliy ta’lim muassasalari o‘rtasidagi hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash masalalari yuzasidan fikr almashildi.
Xizmat safari doirasida  D.To‘lanovning Qo‘shma ta’lim dasturi bitiruvchilarining “Bitiruv kechasi” va “Diplom topshirish” marosimlarida ishtirok etishi rejalashtirilgan.

THE DEAN OF THE FACULTY OF DENTISTRY IS ON A BUSINESS TRIP – Andijan State Medical Institute
Andijan State Medical Institute has been effectively cooperating with Dagestan State Medical University for many years. In particular, a joint educational program has been launched in cooperation with this higher education institution, and the activities of the program are expanding year by year.
Currently, D. Tolanov, the dean of the Faculty of Dentistry of the institute, is on a business trip to the Dagestan State Medical University. Today, on July 2, D. Tolanov participated in a meeting organized with the participation of the rector, vice-rectors and deans of Dagestan State Medical University. There was an exchange of views on issues of further strengthening of cooperation between the two higher educational institutions.
As part of the business trip, D. Tolanov is scheduled to participate in the “Prom” and “Diploma Presentation” ceremonies of the graduates of the Joint Education Program.