Ayni kunlarda, Andijon davlat tibbiyot institutining barcha fakultet va yo‘nalishlari talabalari malaka amaliyoti O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus taʼlim vazirining 2022-yil 13-iyundagi 202-sonli buyrug‘i bilan tasdiqlangan “Oliy taʼlim muassasalari talabalarining malaka amaliyotini o‘tash tartibini takomillashtirish to‘g‘risida”gi buyruq bilan tasdiqlangan Namunaviy nizomga asosan tashkil etilib yuqori saviyada o‘tkazilmoqda.
O‘quv rejaga asosan 5-bosqich talabalariga Oila shifokori yordamchisi vazifasi yuklatilgan bo‘lib Andijon shahrida istiqomat qiluvchi Davolash fakultetining 5-bosqich talabalariga amaliyot rahbari S.Kityan bilan birgalikda institutning simulyatsion o‘quv-markazida Oila shifokorlari bajarishi lozim bo‘lgan ko‘nikmalarni simulyatorlarda bajardi.
Bu talabalarning amaliy ko‘nikmalarini o‘zlarida yana ham shakllantirishlariga keng imkoniyat yaratdi.

Currently, the qualification practice of students of all faculties and departments of Andijan State Medical Institute is approved by the order of the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan No. 202 “Proficiency practice of students of higher educational institutions”, dated by June 13, 2022. Based on the Model Regulation approved by the order “on improving the procedure of dismissal” practical training is being organized and conducted at a high level.
According to the curriculum, the 5th-year students are assigned the task of family physician’s assistant. Namely, the 5th-year students of the Professional Education Department of the Therapeutic Faculty living in the city of Andijan together with the head of practice S. Kityan at the Institute’s simulation training center Family doctors performed the required skills in simulators.