TALABALAR UCHUN IMTIYOZLI KREDITLAR TOʻGʻRISIDA BATAFSIL MAʼLUMOT BERILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
TALABALAR UCHUN IMTIYOZLI KREDITLAR TOʻGʻRISIDA BATAFSIL MAʼLUMOT BERILDI
23:25 17.03.2022
Andijon davlat tibbiyot institutida Markaziy bank viloyat bosh boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari X.Mamadjonov bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor B.Abdullajonov ishtirok etdi.
Markaziy bank viloyat bosh boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari X.Mamadjonov talabalarga yengillik yaratish, ularni qoʻllab-quvvatlash maqsadida bank tomonidan imtiyozli kreditlar ajratilayotgani, ayniqsa, 2022-2026-yillarga moʻljallangan Xotin-qizlar taʼlimini qoʻllab-quvvatlash doirasida yangi oʻquv yilidan boshlab oʻqiyotgan qizlarga taʼlim kontraktlarini toʻlash uchun, ilk marotaba 7 yil muddatga foizsiz kredit berish joriy etilgani, imtiyozli kreditlarni olishning tartib qoidalari haqida batafsil maʼlumot berdi.
Tadbirda talabalar va professor-oʻqituvchilar tomonidan savollar berildi va mutaxassis mazkur savollarga toʻliq javob berib oʻtdi.

A meeting was held at Andijan State Medical Institute with the Deputy Head of the Central Bank H.Mamadjanov. It was attended by Vice-Rector for Academic Affairs B.Abdullajonov.
H.Mamadjanov, Deputy Head of the Central Bank’s Regional Department, said that the bank provides preferential loans to support students. He spoke in detail about the introduction for the first time in the new academic year of interest-free loans for 7 years to support contracts for the education of girls as part of the support for women’s education for 2022-2026, as well as the procedure for getting preferential loans.
At the event, students, teachers and professors asked questions, and the expert answered these questions in full.