Bugun, 13-oktabr kuni Andijon davlat tibbiyot institutida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 24-sentabrdagi “Ijara huquqi asosida yashayotgan talabalar tomonidan to‘lanadigan ijara to‘lovlarini qoplab berish tizimini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 605-sonli qarorining ijrosi yuzasidan talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishchi guruhining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi.
Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi G.Xolmatova, Talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘limi boshlig‘i D.Matmusayev, fakultetlar dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar ishtirok etdilar.
Yig‘ilishda ijarada yashayotgan talabalar uyiga borib, ularning sharoitlari bilan tanishish, texnika xafvsizlik qoidalari haqida tushuntirishlar olib borish bo‘yicha mas’ullarga zarur topshiriqlar berildi.
Ishchi guruh tomonidan talabalarning hujjatlari o‘rganilib, tegishli mezonlarga to‘laqonli mos keluvchi 163 nafar talabaning ijara to‘lovi asosli deb topildi va ijara to‘lovini bir qismini qoplab berish tizimiga qo‘shilishiga taklif kiritildi.

THE NEXT REGULAR MEETING OF THE WORKING GROUP ON PROVIDING STUDENTS WITH ACCOMMODATION HAS BEEN HELD – Andijan State Medical Institute
THE NEXT REGULAR MEETING OF THE WORKING GROUP ON PROVIDING STUDENTS WITH ACCOMMODATION HAS BEEN HELD
20:49 13.10.2023
Today, on October 13, the next meeting No. 605 of the students’ accommodation working group was held in Andijan State Medical Institute in connection with the implementation of the decision according to the resolution “On measures to introduce a system of reimbursement of rent paid by students living on the basis of the right to rent” dated September 24, 2021 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan.
S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educationalwork, G. Kholmatova, the chairman of the women’s advisory council, D. Matmusayev, the head of the coordinating department for providing students with accommodation, faculties’ deans assistants and tutors participated in the meeting.
At the meeting necessary tasks were given to responsible persons to go to students’ homes (who live at a rented apartments), got acquainted with their conditions and explain the rules of safety of equipment.
The working group studied the documents of the students and proved that the rent payment of 163 students fully met the relevant criteria and were reasonable. An offer was made to join the system of compensation a part of the rent payment.