TELEVIDENIYA YOKI RADIODA BOSHLOVCHI BOʻLISHNI ISTAYSIZMI? – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun Andijon davlat tibbiyot institutida Andijon teleradiokompaniyasi tomonidan “Lider yoshlar” uchrashuvi oʻtkazildi. Unda teleradiokompaniya rahbari A.Isroilov, institutning Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor S.Salohiddinov ishtirok etdi.
Suhbat davomida “Inson qadri uchun” tamoyili asosida olib borilayotgan izchil islohotlarda OAV, ayniqsa, tele-radioning oʻrni, bugungi kun tomoshabininng talabi qanday? kabi mavzularda soʻz bordi. Bu borada mutaxassislar bir qator maʼlumotlarni berib oʻtdilar. Yoshlar ham oʻz oʻrnida qanday lavha va koʻrsatuvlarni qiziqib tomosha qilishlari haqidagi fikr-mulohazalari bilan oʻrtoqlashdilar.
Jurnalistika sohasiga qiziqqan, boshlovchi boʻlishni orzu qilgan yigit-qizlar uchun suhbat davomida kasting tashkil qilindi. Oʻz ijodiy mahoratini namoyish qilgan bir qator talabalar kastingning birinchi bosqichidan muvaffaqiyatli oʻtdilar va ikkinchi bosqich uchun teleradiokompaniyaga taklif qilindi.
Sizda ham mazkur kastingda ishtirok etish istagi tugʻilgan boʻlsa, institut matbuot xizmatiga murojaat qiling va bu borada sizga amaliy koʻmaklashamiz!

Skip to content DO YOU WANT TO BE A TV OR RADIO HOST? – Andijan State Medical Institute
Andijan TV and Radio Company held a meeting “Young Leaders” at Andijan State Medical Institute. The head of the television and radio company A. Isroilov, the first vice-rector for work with youth and spiritual and educational work of the institute S. Salokhiddinov and students participated in the event.
During the conversation, such topics were covered as what is the role of the media, especially television and radio, in today’s consistent reforms based on the principle “for the dignity of man”, what is the request of today’s audience?. The experts provided lots of information on this matter. The students also shared their thoughts on which films and TV series are worth watching with interest.
During the interview, a casting was organized for students who are interested in journalism and who dream of becoming TV presenters. A number of students who showed their creative abilities successfully passed the first stage of the casting and were invited to the TV and radio company for the second stage.
If you are interested in participating in this casting, please contact the institute’s press service and we will provide you with practical assistance in this regard!