TEST SINOVLARINI O’TKAZISH YUZASIDAN TAYYORGARLIK HOLATI O’RGANILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
TEST SINOVLARINI O’TKAZISH YUZASIDAN TAYYORGARLIK HOLATI O’RGANILDI
17:07 14.07.2024
Bugun, 14-iyul kuni 2024/2025-o‘quv yili uchun oliy ta’lim muassasalariga kirish test sinovlarining birinchi kuni bo‘lib o‘tmoqda.
Andijon davlat tibbiyot institutining Talabalar turar joyida joylashgan sport zalida abituriyentlar uchun davlat test sinovlari o’tkazilmoqda.
Mazkur kirish test sinovlarini o’tkazishga qay darajada tayyorgarlik ko’rilganini o’rganish maqsadida manzilga Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Oliy ta’limni rivojlantirish tadqiqotlari markazi direktori Mahmudjon Boltaboyev boshchiligidagi ishchi guruh tashrif buyurdi.
Ishchi guruhni institut Qabul kamissiyasi mas’ullari kutib oldi va amalga oshirilgan ishlar bilan tanishtirdi. Ishchi guruh tomonidan abituriyentlarga yaratilgan sharoitlar, ularning ota-onalari va yaqinlari uchun tashkil qilingan farzandining imtihon topshirish jarayonini kuzatib borish imkoniyati yaratilganligi holati namunali tarzda ekani ta’kidlandi.

THE STATE OF PREPARATION FOR CONDUCTING EXAMINATION TESTS WAS INSPECTED – Andijan State Medical Institute
THE STATE OF PREPARATION FOR CONDUCTING EXAMINATION TESTS WAS INSPECTED
17:07 14.07.2024
Today, on July 14, the first day of entrance examinations for higher education institutions for the 2024/2025 academic year has been held.
State tests for applicants are held in the gymnasium of Andijan State Medical Institute located in the students’ hostel area.
A working group led by Mahmudjon Boltaboyev, director of the Higher Education Development Research Center of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, visited the place in order to inspect the level of preparation for conducting these entrance examinations.
The working group was welcomed by the officials of the admission commission of the Institute and introduced to the performed work. It was noted that the conditions created by the working group for the applicants, the opportunity for their parents and relatives to follow the examination process of their children was created in an exemplary manner.