Xabaringiz bor ayni kunlarda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov boshchiligidagi delegatsiya Amerika Qo‘shma Shtatlarida xizmat safarida bo‘lib turibdi.
Mazkur xizmat safari davomida tibbiyot sohasidagi yangiliklar o‘rganilib, hamkorlik aloqalari o‘rnatilmoqda.
Jumladan, joriy yilning 15-avgust kuni institut rektori va Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor F.Rasulov Klivlend klinikasining Ilmiy ishlanmalar va Innovatsiyalar bo‘yicha rahbari, professor Matthew Kroh bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Professor klinikadagi innovatsiyalar bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar, ilmiy sohadagi ustuvor yo‘nalishlar, strategiyasi, klinikaning tijoratlashtirishdan ishlab topilayotgan mablag‘lar, innovatsion mahsulotlari haqida taqdimot usulida tanishtirib o‘tdi.

As is known, the delegation headed by the rector of the Andijan State Medical Institute M. Madazimov is currently on a business trip to the United States of America.
During the business trip, news in the field of medicine are studied and cooperation relations are being established.
In particular, on August 15 of this year, the rector of the institute and vice-rector for international cooperation F. Rasulov held a meeting with Professor Matthew Kroh, the head of the department of scientific development and innovation of the Cleveland Clinic.
The professor made a report on the work carried out on innovations in the clinic, priority areas in the scientific field, strategy, funds received from the commercialization of the clinic, and innovative products.