O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining «Oliy ta’lim muassasalarida ta’lim jarayonini tashkil etish bilan bog’liq tizimini takomillashtirish chora-tabirlari to’g’risida»gi Qaroriga muvofiq Andijon davlat tibbiyot institutining 2-3-kurs talabalari hamda xorijiy va qo’shni davlatlardan o’qishini ko’chirib kelgan yuqori kurs talabalari “Tibbiyotda xorijiy til” fanidan Yakuniy davlat attestatsiyasini topshirmoqdalar.
Andijon davlat universiteti «Ingliz tili fonetikasi” kafedrasi dotsenti, filologiya fanlari nomzodi M.Kurbanov davolash ishi, pediatriya ishi, kasb ta’limi (davolash ishi), stomatologiya, farmatsiya, tibbiy profilaktika, xalq tabobati yo’nalishi 2-3-kurs talabalari, oliy hamshiralik ishi 3-kurs talabalariga hamda xorijiy va qo’shni davlatlardan o’qishini ko’chirib kelgan yuqori kurs talabalariga “Tibbiyotda xorijiy til” fanidan Yakuniy davlat attestatsiya xay’ati raisi etib tayinlandi.

According to the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On measures to improve the system related to the organization of the educational process in higher educational institutions”, 2-3-year students of the Dental faculty of Andijan State Medical Institute, as well as senior-year transfer students from neighboring and foreign countries, pass the final State attestation on “Foreign language in medicine”.
Chairman of the examination committee on “Foreign language in medicine” for 2 – 3 – year students of the Therapeutic , pediatric, dental, preventive medicine, professional education, as well as pharmacy and folk medicine directions is docent of the Department of Phonetics of the English Language, candidate of Philological Sciences of ASU M. Kurbanov.