Andijon shahrida viloyat hokimi tashabbusi bilan “Family med” klinikasi oʻz faoliyatini boshladi. Bu yerda viloyatimiz aholisiga yuqori malakali tibbiyot xodimlari tomonidan bepul tibbiy xizmat koʻrsatiladi.
1-akusherlik ginekologiyasi kafedrasi bilan hamkorlikda xizmat koʻrsatayotgan klinikaning ochilish marosimida viloyat hokimi Shuhratbek Abudrahmonov ishtirok etdi.
Klinika 70 oʻringa moʻljallangan boʻlib, zamonaviy xonalar va tibbiy jihozlar bilan taʼminlangan. Aholiga kolkoskopiya, laporoskopiya, gisteroskopiya zamon talabidagi muolajalar o’tkaziladi.
Tibbiy muassasada fuqarolarimizga tibbiy xizmat koʻrsatish barobarida Andijon davlat tibbiyot instituti talabalari uchun maʼruzalar va amaliyot jarayonlari olib boriladi.

At the initiative of the khakim of Andijan, the Family Med Clinic was opened in Andijan. Here the population of our region is provided with free medical services by highly qualified medical staff.
Khakim of the region Shuhratbek Abdurakhmonov took part in the opening ceremony of the clinic, which operates in cooperation with the 1st Department of Obstetrics and Gynecology.
The clinic has 70 beds and equipped with modern rooms and medical equipment.
In addition to providing medical services to our citizens, the medical institution conducts lectures and internships for students of Andijan State Medical Institut