O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi Andijon viloyat boshqarmasi hamda Andijon davlat tibbiyot instituti bilan hamkorligida Mir Alisher Navoiy tavalludining 582 yilligi munosabati bilan “Ajdodlar ruhi mangu barhayot” mavzusida ijodiy uchrashuv tashkil qilindi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi Andijon viloyat boshqarma boshlig‘i O.Yuldashev, institutning Yoshlar bilan ishlash maʼnaviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i A.Abduxalimov, O‘zbekiston Respublikasi Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, “Do‘stlik” medali sohibi Farid Usmon, Viloyat ma’naviyat va ma’rifat markazi Andijon viloyat bo‘limi mas’ul xodimi N.Morahimova, Andijon viloyat Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi O.Meliboyev, Muhammad Yusuf nomidagi ijod maktabi o‘quvchilari, faol yoshlar va talabalar ishtirok etdilar.
Tadbirda so‘z olganlar Navoiy siymosi uning qalamidan to‘kilgan dur-u, javohir so‘zlar va ularning mazmun-mohiyati haqida so‘z yuritdilar. Uning g‘azal va ruboiylaridan o‘qib, izohlarini, ibratli jihatlarini yoshlarga yetkazdilar.
Shundan so‘ng, tadbirning badiiy qismiga navbat berildi. Unda fakultetlarning iqtidorli talabalari tomonidan g‘azallar, qo‘shiq va raqslar, sahna ko‘rinishlari ijro etildi. Tadbir ko‘tarinki ruhda yakunlandi.

THE SPIRIT OF ANCESTORS LIVES FOREVER – Andijan State Medical Institute
The Youth Affairs Agency of the Republic of Uzbekistan, in cooperation with the Andijan regional administration and Andijan State Medical Institute, organized a creative event on the occasion of the 582nd anniversary of the birth of Alisher Navoi on the theme “The spirit of ancestors lives forever”.
O. Yuldashev, head of the Andijan regional department of the Youth Affairs Agency of the Republic of Uzbekistan, A. Abdukhalimov, the head of the department for Work with Youth, spiritual and enlightenment, Farid Usman, a member of the Union of Writers of the Republic of Uzbekistan, winner of the “Dostlik” medal, N. Morakhimova, representative of Andijan Regional Center for Regional Spirituality and Enlightenment, O. Meliboyev, a member of the Writers’ Union of Andijan region, students of the creative school named after Muhammad Yusuf, active young people and students took part in the event.
Those who spoke at the event spoke about Navoi’s noble image, precious words written by him and their meaning. They recited his ghazals and rubais, and conveyed his comments and exemplary aspects to the youth.
After that, it was the turn of the artistic part of the event. Talented students of the faculties performed ghazals, songs and dances, and stage performances. The event ended on a high note.