ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTINING ODOB-AXLOQ KODEKSI PROFESSOR-O’QITUVCHILARGA TANISHTIRILDI
Xabaringiz bor, kuni kecha Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov rahbarligida davlat oliy taʼlim muassasalarining faoliyat samaradorligini baholash, tahlil qilish va oshirish chora-tadbirlari hamda ustuvor vazifalarni belgilash boʻyicha kengaytirilgan yigʻilish oʻtkazildi.
Mazkur yig’ilish tafsilotlari yuzasidan professor-o‘qituvchilar hamda tyutorlarga Andijon davlat tibbiyot institutining odob-axloq kodeksi o‘qib eshittirildi. Unda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Rektor maslahatchisi X.Zokirov, Profilaktika inspektori J.Xojiyev ishtirok etdilar.
Shuningdek, yig‘ilishda ta’kidlangan muhim masalalar yig‘ilganlarga yetkazildi. Shundan so‘ng, institutda ta’lim sifat va samaradorligini oshirish yuzasidan qilinishi zarur bo‘lgan ishlar belgilab olindi. Qolaversa, institut xodimlari, talabalar o‘rtasida ijtimoiy-ma’naviy va o‘zaro hurmat hamda xushmuomalalik muhitini yaratishdagi alohida e’tiborli jihatlarga batafsil to‘xtalib o‘tildi.

Yesterday, as we know, an extended meeting was held under the leadership of Ibrahim Abdurahmanov, Minister of Higher Education, Science and Innovation to evaluate, analyze and increase the effectiveness as well as to determine priority tasks of state higher education institutions.
At the meeting the rules of behaviour and ethics in Andijan State Medical Institute was delivered to professors, teachers and tutors. S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational work, H. Zokirov, Rector’s adviser, and J. Khojiyev, inspector of crime prevention took part at the meeting.
The important issues were also underlined at the meeting and shared among the participants. After that, purposes and goals to be performed to improve the quality and efficiency of education at the institute were determined. In addition, special attention was paid to creating a social and spiritual atmosphere as well as mutual respect and politeness among the employees and students of our institute.