Andijon davlat tibbiyot instituti hamda Dog‘iston davlat tibbiyot universiteti hamkorligida tashkillashtirilgan “Stomatologiya” yo‘nalishi bo‘yicha qo‘shma taʼlim dasturi doirasida tahsil olayotgan 2–3-bosqich talabalari o‘rtasida millatlararo hamdo‘stlikni rivojlantirish maqsadida bellashuv o‘tkazildi.
Unda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar prorektori K.Salohiddinov, rektor maslahatchisi X.Zokirov, Kadrlar bo‘limi boshlig‘i hamda fakultet dekanlari ishtirok etdilar.
Tanlovda talabalar 3 ta tanishtiruv, sahna ko‘rinishi hamda erkin mavzu shartlarida bellashdilar. Mazkur shartlarda barcha jamoalar o‘zlarining ilmiy va ijodiy mahoratlarini namoyish etdilar. Shuningdek, Xalqaro fakultet talabalari ham o‘zlarining milliy qo‘shiq va raqslari bilan tanlovga ko‘tarinki ruh bag‘ishladilar.
Yakunda g‘oliblikni qo‘lga kiritgan talabalarga ichki turizmni rivojlantirish maqsadida mamlakatimizning go‘zal tarixiy shaharlari bo‘lmish Samarqand va Buxoro shaharlariga sayohat uchun yo‘llanmalar topshirildi. Umid qilamizki, bundan keyin ham turli millat talabalarini bir oila qilib jamlagan institutimiz yorqin chiqishlar bilan hamkorlikni yana-da yuqori cho‘qqilariga erishadi.

WE ARE CHILDREN OF THE SAME FAMILY! – Andijan State Medical Institute
Within the framework of the joint educational program in the field of dentistry, organized jointly by the Andijan State Medical Institute and Dagestan State Medical University, a competition was held among students of 2-3 stages in order to develop interethnic cooperation.
In it, the first vice-rector for Youth Affairs and spiritual and educational work S.Salahiddinov, vice-rector for Research and Innovation K.Salahiddinov, advisor to the rector H.Zokirov, Head of the Personnel Department and deans of faculties.
In the competition, students competed in 3 performances, scenes and free topic conditions. Under these conditions, all teams demonstrated their scientific and creative skills. International students also presented their national song and dance to the competition.
At the end, the winners were awarded vouchers to the cities of Samarkand and Bukhara, which are beautiful historical cities of our country, in order to develop domestic tourism. We hope that in the future our institute, which unites students of different nationalities into one family, will reach even greater heights in cooperation with bright performances.