BO‘STON TUMANIDA TIBBIY KO‘RIKLAR O‘TKAZILMOQDA
Xabaringiz bor, ayni kunlarda  Andijon viloyatining barcha hududlarida Salomatlik aksiyasi bo‘lib o‘tmoqda. Aksiya doirasida tuman, shahar Ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikalari, Oilaviy shifokorlik punktlari, Oilaviy poliklinikalarda ixtisoslashtirilgan tibbiy xizmatga muhtoj bo‘lgan aholiga malakali tibbiy xizmat tashkil etilmoqda.
Mazkur aksiyada Andijon davlat tibbiyot institutining 36 nafar malakali professor-o‘qituvchilari ham turli hududlarga bo‘lingan holda  faol ishtirok etmoqda.
Bugun, 21-iyun kuni institut Davolash (amaliyot) ishlari bo‘yicha mas’ul B.Mirzakarimov, Bolalar jarrohligi kafedrasi dotsenti K.Kadirov tomonidan Bo‘ston tumanida o‘tkazilayotgan tibbiy ko‘riklar jarayonlari ko‘zdan kechirildi.
Tumandagi “Yakka-tol” oilaviy shifokorlik punktida respublika, viloyat va institutning tajribali tibbiyot institutining mas’ul kafedra mudirlaridan tarkib  topgan ishchi guruh tomonidan UTT, EKG, Rentgen  tibbiyot uskunalari yordamida   aholi vakillari chuqurlashtirilgan  tibbiy ko‘rikdan o‘tkazilmoqda.
Institut mas’ullari tibbiy ko‘rik jarayonlarida dori-darmonlarni aholiga tegishli retsept asosida berilayotganligi, aholiga yaratilgan qulayliklar bilan tanishdilar. Aholi vakillari bilan suhbat chog‘ida ular mazkur tibbiy ko‘riklardan mamnun ekanliklarini bildirdi.

MEDICAL EXAMINATIONHAS BEEN CARRIED ON IN BOSTON DISTRICT – Andijan State Medical Institute
As you know, health campaign is taking place in all regions of Andijan province these days. Within the activity of the campaign, qualified medical services are organized for population who need specialized medical assistancein district and city multidisciplinary central polyclinics, family medical centers and family polyclinics.
36 qualified professors and teachers of Andijan State Medical Institute are actively participating in this action, divided into groups in different regions.
On June 21, B. Mirzakarimov, the head of Therapeutic (practice) of the institute, and K. Kadyrov, associate professor of the Department of Children’s Surgery, monitored the process of medical examination carried on in Boston district.
At the “Yakka-tol” family medical center in the district, the representatives of the population has been undergone scrupulous medical examination with the help of USI, EKG, X-ray medical equipment by the working group consisting of the responsible department heads of the experienced medical institute of the republic, region and institute.
During the medical examination, the responsible persons of the institute got acquainted with the fact that medicinal remedies are given to the population based on the relevant prescription with the facilities created for the population. During the conversation with the representatives of the population, they said that they are satisfied with the process of medical examination.