Xabaringiz bor, Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Xodimlarni tibbiy koʻrikdan oʻtkazish toʻgʻrisida”gi Nizom va ushbu Nizomni tasdiqlash toʻgʻrisidagi Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirining 2012-yil 10-iyuldagi buyrugʻiga asosan institut talabalari va professor-oʻqituvchilarining salomatligi tekshirilmoqda. Bugun Davolash fakultetining 2-kurs talabalari koʻrikdan oʻtkazildi.
Mazkur tadbirda 16 turdagi mutaxassisliklardan iborat 28 nafar professor-oʻqituvchilar ishtirok etdi. Koʻruvlar davomida talabalarga kerakli maslahat va tavsiyalar berildi. Tibbiy tekshiruvlarda koʻrsatmalarga asosan UTT, EKG va flyuorogorafiya tekshiruvlari ham olib borildi.

THE 2nd YEAR STUDENTS OF THE FACULTY OF GENERAL MEDICINE UNDERWENT MEDICAL EXAMINATION
In accordance with the Regulation of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On medical examination of employees” and the order of the Minister of Health of the Republic of Uzbekistan dated July 10, 2012 on the approval of this Regulation, a medical examination of students and teachers is being carried out. Today, the 2nd year students of the Faculty of General Medicine have been examined.
Medical examination was carried out by 28 professors and teachers in 16 specialties. During the medical examination, the students were given the necessary advice and recommendations. Ultrasound, ECG and fluorography were also performed as directed.