“HAVASKOR GITARA ISHQIBOZLARI” TANLOVI G‘OLIBI ANIQLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Joriy yilning 25-may kuni Andijon davlat tibbiyot institutida tahsil olayotgan talaba-yoshlarni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, ularni har tomonlama mukammal va mustaqil fikrlaydigan, qatʼiy hayotiy pozitsiyasiga ega boʻlgan kelajak liderlari sifatida tarbiyalash, gitara chalish san’ati sohasida professional o‘sishni qo‘llab-quvvatlash va rag‘batlantirish, talaba-yoshlar o‘rtasida sahna madaniyati shakllantirish va ularni xalqaro tanlovlarga tayyorlash maqsadida “Havaskor gitara ishqibozlari” tanlovining final, institut bosqichi o’tkaziladi.
Tanlovning fakultet bosqichida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan 4 nafar talabalar ishtirok etdilar. Ularning   asarlar uslubi va obrazli-badiiy mazmunini ochib berishi, ijrochining texnik mahorati, tovush madaniyati, gitaraning ifodali vositalaridan foydalanish qobiliyati, sahna madaniyati bo‘yicha sinovdan o‘tkazildi.
Ushbu tanlovga hakamlar hay’ati a’zolari sifatida Andijon shahar 1-son bolalar musiqa san’at maktabi o‘qituvchilari Sveta Vaxidova, Mariya Safarova hamda Boburjon Axmadbekovlar taklif qilindi. Ular tomonidan ishtirokchilarning ijrolari tanlov nizomi asosida baholab borildi.

Skip to content THE WINNER OF THE COMPETITION “AMATEUR GUITAR LOVERS” HAS BEEN DETERMINED – Andijan State Medical Institute
THE WINNER OF THE COMPETITION “AMATEUR GUITAR LOVERS” HAS BEEN DETERMINED
18:28 25.05.2023
On May 25 of this year, in order to meaningfully organize the free time of students and young people studying at Andijan State Medical Institute, educate them as future leaders, perfect in all respects and independently thinking, having a firm life position, contributing to professional growth in the field of playing the guitar, their encouragement, the formation of a stage culture among students and their preparation for international competitions, the final, institute stage of the competition “Amateur Guitar Lovers” was held.
4 students who won at the faculty stage of the competition took part. They were tested in terms of revealing the style and figurative-artistic content of their works, the performer’s technical skills, sound culture, the ability to use expressive tools of the guitar, and stage culture.
Sveta Vakhidova, Maria Safarova and Boburjon Akhmadbekov, teachers of children’s music and art school No. 1 of Andijan city, were invited to this competition as members of the jury. They evaluated the performances of the participants based on the competition regulations.
In the end, Ibrohimjon Makhmudov, a student of the Faculty of Pharmacy, became the winner of the competition.