Kecha,  23-yanvar kuni, kechki soat 18:18 da Andijon shahrining markaziy elektr tarmoqlarida yuz bergan katta nosozlik tufayli Andijon davlat tibbiyot institutining talabalar turar joyini elektr energiyasi bilan taʼminlanishi izdan chiqqan. Bu haqda institut rektoriga zudlik bilan axborot berilib, shahar elektr tarmoqlari masʼullariga murojaat qilindi. Yotoqxona bilan birgalikda shu hududdagi bir nechta davlat idoralari va mahallalar elektr energiyasiz qoldi.
Shunga qaramasdan, institut masʼullari tomonidan yotoqxonadagi qozonxonalar uzluksiz ishlashi taʼminlanib, talabalarning yashash xonalarining issiqligi mo’tadil saqlab turilmoqda. Shuningdek, talabalarni taom tayyorlashi va issiq suv olishlari uchun akademik litsey yotoqxonasidan foydalanishlariga ruxsat berilgan. Markaziy elektr tarmog’idagi nosozlik tez orada tegishli tashkilot masʼullari  tomonidan bartaraf etilishiga harakat qilinmoqda.
Bu holat institut rahbariyati tomonidan qat’iy nazoratga olingan va tegishli mas’ullarga vazifalar yuklatilgan.

OFFICIAL RESPONSE TO THE ANNOUNCEMENT IN SOCIAL NETWORKS ABOUT THE LACK OF ELECTRICITY IN ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE STUDENTS’ HOSTEL – Andijan State Medical Institute
OFFICIAL RESPONSE TO THE ANNOUNCEMENT IN SOCIAL NETWORKS ABOUT THE LACK OF ELECTRICITY IN ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE STUDENTS’ HOSTEL
19:33 24.01.2023
Yesterday, on January 23, at 18:18 p.m., electrical supply of the students’ hostel of Andijan State Medical Institute was disrupted due to a crucial accident in the central power network of Andijan city. The Rector of the Institute was immediately informed about this and connected with the responsible persons in the Municipal Electrical Network. Not only the hostel, but a few state institutions as well as.
Despite this, Institute Administration maintains the continuous operation of the boilers in the hostel and heating in the students’ living rooms is kept at an adequate level. Students are also allowed to use the dormitory of the academic lyceum for cooking and hot water. Officials of the relevant organization are trying to repair the malfunction in the central power network in the nearest future.
This situation was strictly controlled by the administration of the institute and relevant tasks were assigned to the officials.