Andijon davlat tibbiyot institutida navbatdagi ilmiy kengash yig’ilishi bo’lib o’tdi. Institut rektori M.Madazimov rahbarligida o’tgan mazkur yig’ilishda prorektorlar, fakultetlar dekanlari, ilmiy kengash a’zolari ishtirok etdilar.
Yig’ilishda dastlab, o’z sohalari bo’yicha ilmiy izlanishlarni muvoffaqiyatli himoya qilgan fan nomzodlari, milliy hamda xalqaro ko’rik-tanlovlar g’olibi bo’lgan talabalar taqdirlandi. Shuningdek, ulug’ yoshni qarshilagan ustozlarning ham tavallud ayyomlari bilan tabrilklandi.
Shundan so’ng, institut rektori M.Madazimov tomonidan 2022–2023-yillardagi institutning faoliyati to’g’risidagi hisoboti o’qib eshittirildi. Unda erishilgan yutuq va kamchiliklar tahlil qilinib, yangi yilga rejalar tuzish yuzasidan muhim topshiriqlar berildi.

Scientific council meeting was held in Andijan State Medical Institute. Vice-rectors, deans of faculties, members of the scientific council participated in this meeting, which was held under the leadership of the rector of the institute M. M. Madazimov.
First of all, candidates of sciences who successfully defended their scientific dissertations according to their fields as well as students who won national and international competitions have been awarded at the meeting. The rector also congratulated the honorable teachers on their birthdays.
After that, the rector of the institute M. Madazimov delivered the report on the activity of the institute in 2022-2023 academic years. Achievements and disadvantages have been analyzed; new working plan was approved for the new year.