Andijon davlat tibbiyot instituti Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov va institut profilaktika inspektori J.Xo‘jayev ishtirokida Pediatriya fakulteti 3-bosqich talabalarining ota-onalari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
«Farzandimning taqdiriga befarq emasman» mavzusida tashkil qilingan uchrashuvda so‘z olganlar tatalabalarning darslardagi ishtiroki, odob-axloqi, kiyinish madaniyati va institut ichki tartib qoidalariga rioya qilishlari hamda bunga ota-onalar ham eʼtiborli bo‘lishlari muhimligi haqida so‘z yuritdilar. Institutda talabalarning sifatli ta’lim olishlari uchun yaratilgan sharoitlar, zamonaviy ta’lim va tibbiyot texnologiyalarining mavjudligi yuzasidan ma’lumotlar berdilar.
Yoshlar o‘rtasidagi jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish maqsadida taʼlim muassasasi va ota-onalarning doimiy hamkorligini yo‘lga qo‘yish, ularning bandligini taʼminlash maqsadida turli fan to‘garaklari va qo‘shimcha mashg‘ulotlarga jalb qilish masalalari ham aytib o‘tildi. O‘z navbatida uchrashuv qatnashchilari ham farzandlari taqdiriga befarq emasliklari va hamkorlikni qo‘llab-quvvatlashlarini bildirdilar.
Yakunda aʼlo baholarga o‘quvchi, faol talabalarning ota-onalari institut rektorining tashakkurnomasi bilan taqdirlandilar.

A meeting with the parents of the 3rd -year students of Pediatric Faculty with the participation of S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs of Andijan State Medical Institute and J. Khojayev, crime-preventive inspector was held in our institute.
At the meeting organized on the theme “I am not indifferent to the fate of my child” participants spoke about the importance of students’ attendance in classes, etiquette, dress code, following the internal rules of the institute as well as the importance of parents’ attention. They gave information about the conditions created for students to receive quality education at the institute, the availability of modern educational and medical technologies.
In order to prevent crimes among young people the issues of establishing permanent cooperation between the educational institution and parents ensuring their employment and involving them in various science clubs and additional training have also been mentioned. In turn, students’ parents expressed their idea that they are not indifferent to the fate of their children and support cooperation.
At the end of the meeting parents of successful and active students were awarded with a letter of thanks from the rector of the institute.