INSTITUTDA MUHIM MASALALARGA BAG’ISHLANGAN YIG’ILISH O’TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot institutida Korrupsiyaga qarshi kurashish va talabalarning qishki ta’til vaqtlarini mazmunli o‘tkazishlari borasida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, prorektorlar, bo‘lim boshliqlari ishtirok etishdi.
Dastavval institut rektori barchani kirib kelayotgan yangi 2025-yil bilan muborakbod etdi. Undan so‘ng yil davomida erishilgan yutuqlar, qurilish-bunyodkorlik ishlari, qolaversa, bartaraf etilmay qolgan amaliy ishlarga to‘xtalib o‘tdi. Yil yakunida Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi tomonidan talabalar o‘rtasida so‘rovnoma olib borilgan bo‘lib, unda talabalarning fikr-mulohazalari o‘rganilgan edi. Mazkur so‘rovnoma natijalari o‘qib eshittirilib, rektor tomonidan ko‘rsatilgan kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan mas’ullarga kerakli topshiriq va vazifalar berildi.
Yig‘ilish davomida Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i S.Asqarovning yillik hisoboti tinglandi. Unda bo‘lim tomonidan yil davomida amalga oshirilgan ishlar, xodimlar va talabalar o‘rtasida o‘tkazilgan profilaktik tadbirlar, mazkur ishlarning samarasi borasida so‘z yuritildi.
Shundan so‘ng Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov joriy yilning 25-dekabrdan 2025-yilning 7-yanvarigacha o‘tadigan qishki ta’til, ta’tilni mazmunli tashkil etish, betalofat o‘tkazish, iqtidorli talabalarni kashf etish borasida ma’lumotlar berib o‘tdi. Bu borada taklif va mulohazalar o‘rtaga tashlandi.

A MEETING FOCUSED ON IMPORTANT ISSUES WAS HELD IN OUR INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
A meeting took place in Andijan State Medical Institute regarding the fight against corruption and ensuring that students spend their winter vacation meaningfully. The meeting was attended by the Institute’s rector, vice-rectors and department heads.
Initially, the rector congratulated everyone on the coming New Year, 2025. He then discussed the achievements made throughout the year, construction and development work as well as practical issues that had not yet been addressed. A survey was conducted among students at the end of the year by the Department for combating corruption and managing compliance control systems which gathered students’ opinions and feedback. The results of this survey were read out, the rector assigned necessary tasks and responsibilities to eliminate identified shortcomings.
During the meeting, the annual report of S. Asqarov, the head of the Department for combating corruption and managing compliance control systems, was delivered. He discussed the activity carried out by the department throughout the year, preventive measures conducted among staff and students and the effectiveness of these efforts.
Following this, S. Salohiddinov, the first vice-rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work, provided information about the winter holidays from December 25, 2024 till January 7, 2025. He mentioned how to organize it meaningfully, conduct events without problems and discover talented students. Suggestions and opinions were shared regarding these matters.