Ilmiy kengashlar zalida navbatdagi rektor yig‘ilishi o‘tkazildi. Unda institut rektori M.. Madazimov, prorektorlar, fakultet dekanlari va uning o‘rinbosarlari, kafedra xodimlari, talabalar ishtirok etdilar.
Dastavval o‘tgan hafta davomida erishilgan yutuqlar sarhisob qilinib, yo‘nalishlar bo‘yicha g‘alabaga erishgan bir qator talabalar institut tomonidan ham rag‘batlantirildi. O‘zbekiston Respublikasi bakalavrlari uchun ta’sis etilgan Islom Karimov Davlat stipendiyasi g‘olibi Davolash fakultetining 6-bosqich talabasi Feruzabonu Bazarova, Ibn Sino Davlat stipendiyasi g‘olibi Stomatologiya fakultetining 5-bosqich talabasi Sofiya Mamarasulova va uning ilmiy rahbarlari, “Andijon yoshlar forumi” doirasida o‘tkazilgan viloyat xokimi kubogini qo‘lga kiritgan “Shifokorlar” teatr jamoasi munosib taqdirlandi. Qozog‘iston Respublikasi Nur-Sultan shahrida MDH davlatlari o‘rtasida “Eng yaxshi olim – 2021” xalqaro ilmiy-amaliy tanlovida Pediatriya fakultetining 4-bosqich talabasi Abdurauf Abdurashidov tibbiyot yo‘nalishida 1-o‘rinni qo‘lga kiritib, ko‘krak nishoni va diplom bilan taqdirlandi. II Butunrossiya xalqaro onlayn olimpiadasida “Ibn Sino izdoshlari” jamoasi 2-o‘rinni qo‘lga kiritdi va jamoa rahbari diplom hamda sertifikatlar bilan taqdirlandi. Toshkent davlat stomatologiya institutida bo‘lib o‘tgan Bolalar terapevtik stomatologiyasi va profilaktikasi mavzusidagi talabalar olimpiadasida “Yosh stomatologlar” jamoasi mutlaq g‘oliblikka erishdi. Yig‘ilish davomida mazkur muvafaqqiyatga erishgan talabalar hamda ularning rahbarlari va samarali mehnat qilayotgan bir qator professor-o‘qituvchilar rag‘batlantirildi.
Tadbir davomida kun tartibiga qo‘yilgan bir qator masalalar ham ko‘rib chiqildi. O‘quv ishlari bo‘yicha prorektorning “Institutda yangi adabiyotlar yaratilishi”, Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi xodimining “Institut talabalari o‘rtasida o‘tkazilgan so‘rovnoma natijalari”, Ilmiy ishlar bo‘yicha prorektorning “Institutda o‘tkaziladigan konferensiyaga tayyorgarlik holati” mavzularida hisobotlari tinglandi. Mavzu borasida fikrlar almashildi.
Yig‘ilish yakunida institut rektori kelgusida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar yuzasidan tegishli xodimlarga taklif va ko‘rsatmalar berdi.

LAST WEEK’S SUCCESS AND TASKS TO BE IMPLEMENTED IN THE FUTURE HAVE BEEN DISCUSSED – Andijan State Medical Institute
LAST WEEK’S SUCCESS AND TASKS TO BE IMPLEMENTED IN THE FUTURE HAVE BEEN DISCUSSED
15:08 26.05.2021
O‘TGAN HAFTA MUVAFAQQIYATLARI VA KELGUSIDA AMALGA OSHIRILISHI LOZIM BO‘LGAN ISHLAR BELGILAB OLINDI
The next meeting of the rector was held in the hall of Scientific Councils. It was attended by the rector of the institute M. Madazimov, vice-rectors, deans of faculties and their deputies, employees of the department and students as well.
First, a summary of the achievements of the past week was given, and a number of students who won in some areas were also encouraged by the institute. A winner of the State Scholarship named after Islam Karimov of the Republic of Uzbekistan for bachelors Feruzabonu Bazarova, a 6th year student of the General Medicine Faculty, a winner of the Ibn Sino State Scholarship Sofiya Mamarasulova, a 5th year student of the Faculty of Dentistry and her supervisors, theatrical team “Shifokorlar”, which won the Cup of khokim of the region in the framework of the “Andijan Youth Forum” were awarded. Abdurauf Abdurashidov, a fourth-year student of the Faculty of Pediatrics, won the first place in the medical field at the international scientific-practical competition “The best scientist – 2021” which was held among the CIS countries in Nur-Sultan, Kazakhstan, was awarded a badge and a diploma.At the 2nd All-Russian International Online Olympiad, the team “Followers of Ibn Sino” took the 2nd place, and the team leader was awarded a diploma and certificates. The team of “Young Dentists” won the Student Olympiad on “Pediatric Therapeutic Dentistry and Prevention” held at Tashkent State Institute of Dentistry.During the meeting, the students who achieved success, as well as their leaders and a number of hard working professors and teachers were encouraged.
A number of issues on the agenda were also discussed during the event. Reports on the following topics:“Creation of new literature at the Institute” by the Vice-Rector for Academic Affairs, “Results of the survey among students of the Institute” by the employee of the Department of Education Quality Control, “Preparation for the conference at the Institute” by the Vice-Rector for Researchwere listened. There was an exchange of views on the topics.
At the end of the meeting, the rector of the institute gave suggestions and instructions to the relevant staff on the work to be done in the future.