O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTI VA NOMDOR DAVLAT STIPENDIYALARI SOHIBI BO’LGAN TALABALARIMIZNI TABRIKLAYMIZ! – Andijon davlat tibbiyot instituti
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTI VA NOMDOR DAVLAT STIPENDIYALARI SOHIBI BO’LGAN TALABALARIMIZNI TABRIKLAYMIZ!
13:02 23.12.2022
2022/2023-o‘quv yili uchun Respublika Oliy ta’lim muassasalari bakalavriat bosqichining 566 nafar talabasi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomdor davlat stipendiyalariga munosib ko‘rildi.
Quvonchlisi ular orasida Andijon davlat tibbiyot institutining 5 nafar iqtidorli talabalari ham bor!
Ular bilan tanishing:
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyasi finalisti – Abdullayev Shaxzodbek Oybek o‘g‘li – Oftalmologiya yo‘nalishi 3-bosqich magistranti.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyasi sohibi – Abdurashidov Abdurauf Abdurashid o‘g‘li, Pediatriya fakulteti 6-bosqich, 618-guruh talabasi.
Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi sohibasi – Qo‘ldasheva Gulshodaxon Qaxramonjon qizi, Pediatriya fakulteti 5-bosqich, 525-guruh talabasi.
Ibn Sino nomli davlat stipendiyasi sohibi – Azimov Akmaljon Axmadillayevich, Pediatriya fakulteti 5-bosqich, 526-guruh talabasi.
Ibn Sino nomli davlat stipendiyasi sohibi – Tulakov Elbek Oybekovich, Pediatriya fakulteti 5-bosqich, 526-guruh talabasi.
Nomdor stipendiya sohiblari bo’lgan talabalarimizni institut jamaosi va  barcha talabalar nomidan samimiy qutlaymiz hamda kelgusi faoliyatlariga ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

For the 2022/2023 academic year, 566 undergraduate students of higher educational institutions of the Republic were awarded nominal state scholarships of the President of the Republic of Uzbekistan.
The joyful side among them are 4 talented students of the Andijan State Medical Institute!
Get to know them:
The finalist of the contest for the state scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan – Abdullaev Shahzodbek Oybek ugli – a 3rd-year graduate student of Ophthalmology.
The holder of the state scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan is Abdurashidov Abdurauf Abdurashid og’li, a student of the pediatric faculty of the 6th degree, group 618.
Gulshodakhan Qahramanjon qizi, the holder of the Islam Karimov-Aldashev state scholarship, a student of the pediatric faculty of the 5th stage, group 525.
The holder of the Ibn Sina state scholarship is Akmaljon Akhmadillaevich Azimov, a student of the pediatric faculty of the 5th degree, group 526.
The holder of the Ibn Sina state scholarship is Elbek Oybekovich Tulakov, a student of the pediatric faculty of the 5th degree, group 526.
On behalf of the Institute staff and all students, we sincerely congratulate our students-named fellows and wish them great success in their future activities!