Xorijiy talabalarning o‘qish va yashash sharoitlari bilan tanishish maqsadida Pokiston elchixonasining kosuli Hurram Ali Andijon davlat tibbiyot institutiga tashrif buyurdi. Uni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor K.Salohiddinov hamda O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i Q.Yusupov kutib oldi va institutimiz imkoniyatlari bilan tanishtirdi.
Dastavval ishchi guruh o‘rtasida uchrashuv o‘tkazildi. Unda talabalarga sifatli va samarali bilim berish, jahon standartlariga mos ravishda yoshlarga shart-sharoitlar yaratish, Talabalar turar joyidagi imkoniyatlar haqida so‘z bordi.
Suhbatdan so‘ng Talabalar turar joyi o‘rganildi. Yotoqxona, oshxona, sport zallari va boshqa sharoitlar bilan yaqindan tanishilib, talabalar bilan bilan ham suhbat o‘tkazildi. Ular talabalarga yashash va o‘qishdagi tartib-qoidalari, ta’lim sifati to‘g‘risida maslahatlar berdilar.

The Counsellor of the Embassy of Pakistan Hurram Ali visited Andijan State Medical Institute to get acquainted with the study and living conditions of international students. He was met by the Vice-Rector for Research and Innovation K. Salohiddinov and the Head of the Educational and Methodological Department K. Yusupov, who introduced the opportunities of our institute.
First, a dialogue was held between working groups. It was about providing students with quality and effective education, creating conditions for young people in accordance with international standards, opportunities in student housing.
After the interview, the guests visited dormitory. They got acquainted with the conditions in the dormitory, kitchen, gym and other facilities and students were interviewed. There was a meeting with students, where they gave consultations to students on living and studying procedures as well as getting quality education.