O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 16-fevraldagi «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida»gi Farmoni, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi qarori, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2016-yil 28-yanvardagi qarori bilan tasdiqlangan va O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2017-yil 23-iyunda ro‘yhatdan o‘tkazilgan “Malakaviy imtihonlarni o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi Nizom”ni ijrosini ta’minlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot instituti Kengashlar zalida “Profilaktik tibbiyot” mutaxassisligi bo‘yicha malakaviy imtihon o‘tkazildi.
Imtihon komissiyasiga professor M.M.Madazimov raislik qildi. Imtihon hay’at a’zolari rais o‘rinbosari professor G.Xodjimatov, professorlar N.Mamasoliyev, X.Tursunov, dotsentlar N.Uzbekova ва Sh.Yusupovalardan imtihon jarayonlarini kuzatib bordilar.
Imtihon shartlariga ko‘ra savollar papkasi barchaning guvohligida ochildi va talabgorlar imtihon bilatlarini tanlab olishdi.
Imtihonda 4 nafar falsafa doktorlik dissertatsiyalarni bajarayotgan talabgorlar sinovlardan muvaffaqiyatli o‘tishdi.

A qualifying exam in the specialty “Preventive Medicine” was held
According to the decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 16, 2017 “On further improvement of the system of postgraduate education”, Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 22, 2017 “On higher education On measures to further improve the system of postgraduate education “, approved by the Presidium of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on January 28, 2016 and approved by Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan In order to ensure the implementation of the “Regulations on the procedure for conducting qualifying examinations”, registered on June 23, 2013, a qualifying examination on the specialty “Preventive Medicine” was held at the conference hall of Andijan State Medical Institute.
The examination commission was headed by Professor M.M. Madazimov. The members of the examination board supervised the examination process from the Deputy Chairman, Professor G.Khodjimatov, Professors N.Mamasoliyev, H.Tursunov, Associate Professors N.Uzbekova and Sh.Yusupova.
According to the terms of the exam, the questionnaire was opened in front of everyone, and the applicants chose their exam tickets.